Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Marsta yaşam izine rastlandı

Marsta yaşam izine rastlandı

Giriş Tarihi: 16 Eylül 2010 Perşembe 14:09
Marsta yaşam izine rastlandı

İki yıl önce Phoenix uzay aracının getirdiği parçalarda klor içeren perklorat kimyasalı keşfedilince ABD Havacılık ve Uzay Dairesinde (NASA) konuyla ilgili incelemelere yeniden başlandı. Yapılan araştırmalarda, Mars örnekleri Şilideki Atakama Çölünden alınan maddelerle karşılaştırdı.

Çöl örnekleri, perkloratla ısıtılınca ortaya çıkan gazların, Viking uzay aracı gezegene indiği zaman oluşan gazlarla aynı olduğu belirlendi. Çalışmayı yürüten Rafael Navarro-Gonz·lez, Sonuçlar organik maddenin yanı sıra Mars yüzeyinde perklorat da olduğunu gösteriyor dedi.

Kaliforniyadaki NASA Ames Araştırma Merkezinden Chris McKay ise, Bulgular, Marsta hayat olup olmadığı sorusuna bir kesin bir yanıt vermiyor. Ancak bu soruyu çözecek yöntem arayışımızda büyük değişiklik yarattı dedi. Marsta bulunduğu belirlenen organik moleküllerin gezegene meteorlar tarafından getirilip getirilmediği ise henüz bilinmiyor. Marsa 1976 yılında giden Viking uzay aracının getirdiği örnekleri inceleyen uzmanlar, bu örneklerde organik maddeye rastlamamıştı.

BU HABERCİLER TÜRKİYEYİ KUŞATTI
BU SİTE GERÇEKTEN BAĞIMLILIK YAPIYOR
BUGÜN VE HERGÜN DOYA DOYA SPOROKU
BU SORULARIN CEVABINI BİLİYOR MUSUNUZ? changeTarget(document.getElementById(news_content))
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com