Advert
Advert
Advert

Mardinlilerin "Çöp" tepkisi

Mardin merkez Artuklu ilçesi Kotek Mahallesi sakinleri, belediyenin mahalle çevresine çöp boşaltılmasına tepki gösterdi.

Mardinlilerin
Mardinlilerin

Mardin merkez Artuklu İlçesi Kotek Mahallesi sakinleri mahalle çevresini kaplayan çöp atıklarının çevreye yaydığı kokulardan evlerinde duramayacak hale geldiklerini belirterek, yetkilileri göreve çağırdı.

Mardin Cezaevinin hemen yanının çöp toplama merkezine dönüştürüldüğünü iddia eden ve ismini vermek istemeyen bir mahalleli, defalarca belediyeye konuyla ilgili şikâyet iletmiş olmalarına karşın, çöplerin halen burunlarının dibine boşaltıldığını belirterek, yetkililere tepki gösterdi.

“Çöp ve hafriyat yığınlarının arasında yaşamak zorunda mıyız" diye soran mahalle sakini, “İsmimi vermek istemiyorum ancak zaten kaç defa konuyla ilgili şikâyet dilekçemizi belediyenin yetkililerine ulaştırdık. Mahalleli olarak kaderimiz, dayanılmaz çöp kokularının içinde yaşamak mıdır? Kotek Mahallesi'nde doğmak, Kotek mahallesinde yaşamak bir suç mu? Mahallemize boşaltılan çöplerin çevreye yaydığı dayanılmaz pis kokulardan, kokuya gelen karasineklerden yaz sıcağında camlarımızı açamıyor, sokağa çıkamıyoruz. Durumu yetkililere defalarca ilettik, her defasında; ‘Çözeriz, Hallederiz’ gibi teselliyi geçmeyen ötelemeden ileriye gidemedik. Belediyemizin ilgililerinden mahalleliler olarak rica ediyoruz. Lütfen bu soruna çözüm bulun aksi takdirde yasal yollardan demokratik tepkilerimizi ortaya koyacağız. Mardin bir turizm kentidir, ama kente gelenler çöp ile karşılanıyor. Hem görüntü açısında hem de etrafa yaydığı pis koku nedeniyle gelen misafirlere mahcup oluyoruz.” dedi. (M. Salih Keskin – İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret