Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Mardinlilerin "Çöp" tepkisi

Mardinlilerin "Çöp" tepkisi

Mardin merkez Artuklu ilçesi Kotek Mahallesi sakinleri, belediyenin mahalle çevresine çöp boşaltılmasına tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 8 Kasım 2015 Pazar 13:32
Mardinlilerin

Mardin merkez Artuklu İlçesi Kotek Mahallesi sakinleri mahalle çevresini kaplayan çöp atıklarının çevreye yaydığı kokulardan evlerinde duramayacak hale geldiklerini belirterek, yetkilileri göreve çağırdı.

Mardin Cezaevinin hemen yanının çöp toplama merkezine dönüştürüldüğünü iddia eden ve ismini vermek istemeyen bir mahalleli, defalarca belediyeye konuyla ilgili şikâyet iletmiş olmalarına karşın, çöplerin halen burunlarının dibine boşaltıldığını belirterek, yetkililere tepki gösterdi.

“Çöp ve hafriyat yığınlarının arasında yaşamak zorunda mıyız" diye soran mahalle sakini, “İsmimi vermek istemiyorum ancak zaten kaç defa konuyla ilgili şikâyet dilekçemizi belediyenin yetkililerine ulaştırdık. Mahalleli olarak kaderimiz, dayanılmaz çöp kokularının içinde yaşamak mıdır? Kotek Mahallesi'nde doğmak, Kotek mahallesinde yaşamak bir suç mu? Mahallemize boşaltılan çöplerin çevreye yaydığı dayanılmaz pis kokulardan, kokuya gelen karasineklerden yaz sıcağında camlarımızı açamıyor, sokağa çıkamıyoruz. Durumu yetkililere defalarca ilettik, her defasında; ‘Çözeriz, Hallederiz’ gibi teselliyi geçmeyen ötelemeden ileriye gidemedik. Belediyemizin ilgililerinden mahalleliler olarak rica ediyoruz. Lütfen bu soruna çözüm bulun aksi takdirde yasal yollardan demokratik tepkilerimizi ortaya koyacağız. Mardin bir turizm kentidir, ama kente gelenler çöp ile karşılanıyor. Hem görüntü açısında hem de etrafa yaydığı pis koku nedeniyle gelen misafirlere mahcup oluyoruz.” dedi. (M. Salih Keskin – İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da, Kırsal Mahallelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com