Advert
Advert
Advert

Mardinli STK'lardan hendek açıklaması

Mardin'de faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşu, yerleşim yerlerinde kazılan hendek ve kurulan barikatlara karşı basın açıklaması yaparak, "Hayatımızı zorlaştıran, ticaretimizi bozan, huzurumuzu kaçıran ve hürriyetimizi kısıtlayan her türlü şiddeti reddediyoruz." dediler.

Mardinli STK'lardan hendek açıklaması
Mardinli STK'lardan hendek açıklaması

Mardin'de faaliyet yürüten 51 sivil toplum örgütünün temsilcileri ve vatandaşların da olduğu kalabalık bir grup, son dönemde yerleşim yerlerinde kazılan hendek ve kurulan barikatlara karşı basın açıklamasında bulundu. Sivil toplum örgütü adına yapılan açıklamayı İlim Yayma Cemiyeti Mardin Şube Başkanı Necmettin Başboğa okudu.

Yaşanan olaylarda saldırıların hedefi olan camilere dikkat çekmek üzere Fuat Yağcı Camisinin avlusunda düzenlenen açıklamada,  “Kutsallarımızı, inancımızı, sosyal dokumuzu ve yüce değerlerimizi terk etmeyecek ve kimseye çiğnetmeye izin vermeyeceğiz.” denildi.

“Patlayıcılara, hendeklere, barikatlara ve tuzaklara başvurmak niye?” diye soran Başboğa, “Sokağa çıkma yasakları ile operasyonların sebebi olan hendekler, barikatlar, okul yakmalar, araba gasp etmeleri, zorla haraç kesme gibi durumlara bir an önce son verilmelidir. Şehirlerimizi, mahalle ve sokaklarımızı yaşanamaz hale getirenler, insanlarımızın evsiz-barksız ve işsiz kalmasına yol açarak büyük bir vebal altında kalırlar. Bunları yapanlar bu halkın, bu milletin ve bu şehrin dostu olamazlar. Biz Mardin’de ikamet eden, Mardin’e hizmet veren ve Mardin’de yaşayan dernek, vakıf, sendika, siyasi partiler, kanaat önderleri, esnaf ve meslek kuruluşları olarak; hayatımızı zorlaştıran, ticaretimizi bozan, huzurumuzu kaçıran ve hürriyetimizi kısıtlayan her türlü şiddet ve terörü reddediyoruz. Zalimler için yaşasın cehennem diyoruz.” dedi. (M. Salih Keskin – İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik