Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Mardinli STK'lardan hendek açıklaması

Mardinli STK'lardan hendek açıklaması

Mardin'de faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşu, yerleşim yerlerinde kazılan hendek ve kurulan barikatlara karşı basın açıklaması yaparak, "Hayatımızı zorlaştıran, ticaretimizi bozan, huzurumuzu kaçıran ve hürriyetimizi kısıtlayan her türlü şiddeti reddediyoruz." dediler.

Giriş Tarihi: 25 Aralık 2015 Cuma 22:00
Mardinli STK'lardan hendek açıklaması

Mardin'de faaliyet yürüten 51 sivil toplum örgütünün temsilcileri ve vatandaşların da olduğu kalabalık bir grup, son dönemde yerleşim yerlerinde kazılan hendek ve kurulan barikatlara karşı basın açıklamasında bulundu. Sivil toplum örgütü adına yapılan açıklamayı İlim Yayma Cemiyeti Mardin Şube Başkanı Necmettin Başboğa okudu.

Yaşanan olaylarda saldırıların hedefi olan camilere dikkat çekmek üzere Fuat Yağcı Camisinin avlusunda düzenlenen açıklamada,  “Kutsallarımızı, inancımızı, sosyal dokumuzu ve yüce değerlerimizi terk etmeyecek ve kimseye çiğnetmeye izin vermeyeceğiz.” denildi.

“Patlayıcılara, hendeklere, barikatlara ve tuzaklara başvurmak niye?” diye soran Başboğa, “Sokağa çıkma yasakları ile operasyonların sebebi olan hendekler, barikatlar, okul yakmalar, araba gasp etmeleri, zorla haraç kesme gibi durumlara bir an önce son verilmelidir. Şehirlerimizi, mahalle ve sokaklarımızı yaşanamaz hale getirenler, insanlarımızın evsiz-barksız ve işsiz kalmasına yol açarak büyük bir vebal altında kalırlar. Bunları yapanlar bu halkın, bu milletin ve bu şehrin dostu olamazlar. Biz Mardin’de ikamet eden, Mardin’e hizmet veren ve Mardin’de yaşayan dernek, vakıf, sendika, siyasi partiler, kanaat önderleri, esnaf ve meslek kuruluşları olarak; hayatımızı zorlaştıran, ticaretimizi bozan, huzurumuzu kaçıran ve hürriyetimizi kısıtlayan her türlü şiddet ve terörü reddediyoruz. Zalimler için yaşasın cehennem diyoruz.” dedi. (M. Salih Keskin – İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Akıl almaz Oran: Askeri yargının yüzde 66’sı FETÖ’cü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com