Advert
Advert
Advert

Mardinli hacılar yurda döndü

Hac ibadetinin ardından kutsal topraklardan dönen hacı kafilesini, aileleri gözyaşlarıyla karşıladı. Hacılar, yakınlarına sarılıp hasret giderdiği görüldü.

Mardinli hacılar yurda döndü
Mardinli hacılar yurda döndü

MARDİN - Kutsal topraklarda hac vazifelerini yerine getiren Mardinli hacılar yurda döndü.  Diyanet İşleri Başkanlığı ile hac farizasını yerine getiren hacılar Türk Hava Yolları uçağıyla Diyarbakır havaalanına geldi. Daha sonra müftülüğün tahsis ettiği otobüslerle Mardin’e gelen hacıları Mardin Müftülüğü önünde bekleyen aileleri gözyaşı ve sevinçle karşıladı.

Eşi ile birlikte hacca giden Ömer Yüksel, çok istediği kutsal toprakları görmenin kendisine nasip olduğu için mutlu olduğunu söyledi.

Yüksel, Kâbe’yi gördüğünde yaşadığı duygulara ilişkin ise "O anları anlatamam. Ancak yaşamak lazım. Oraya gitsinler, görsünler, yaşasınlar. Gençken oraya gitmek daha iyi" diye konuştu. Ömer Yüksel, hacdaki tüm mekânların insanı çok etkilediğini kaydederek, "Peygamber'in gezdiği, yaşadığı o topraklar insanı muhakkak etkiliyor. Bir daha gitme fırsatım olsa yine giderim." ifadelerini kullandı.

Mardin Müftüsü Dursun Ali Coşkun, “Bu sene haccın Cuma gününe denk gelmesiyle birlikte 'Hacc-ı Ekber' olduğunu belirterek, 'Arife gününün 'cuma gününe rastlaması' 'Hacc-ı Ekber' olarak kabul gördüğü için hacılar bu yıl, 'Hacc-ı Ekber' yapmış oldu. 'En büyük hac' demektir. Fakat şu unutulmamalı ki ve gidemeyenler üzülmemeli ki her hac Allah muhabbetiyle korkusuyla Peygamber Efendimiz'in (SAV) izinde giderek yapılan her hac bir 'Hacc-ı Ekber' o da unutulmamalı.” dedi. (M. Salih Keskin – İLKHA)


mardin hacı Mardin Müftüsü Dursun Ali Coşkun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!