Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Mardin'e 27 Milyon TL değerinde 11 yatırım

Mardin'e 27 Milyon TL değerinde 11 yatırım

TKDK Mardin İl Koordinatörü Tahsin Aba, 4 Kasım'da sona eren 15. Başvuru Çağrı Dönemi sonunda toplam yatırım tutarının 27 milyon TL olan 11 adet projenin sunulduğunu açıkladı.

Giriş Tarihi: 10 Kasım 2015 Salı 16:12
Mardin'e 27 Milyon TL değerinde 11 yatırım

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Mardin İl Koordinatörü Tahsin Aba yaptığı açıklamada; 4 Kasım’da sona eren 15. Başvuru Çağrı Dönemi sonunda Mardin İl Koordinatörlüğü’ne toplam yatırım tutarının 27 milyon TL, talep edilen hibe tutarının ise 16 milyon TL olduğu 11 adet projenin sunulduğunu söyledi.

İl Koordinatörü Aba, 15. Çağrı dönemi kapsamında alınan 11 proje hakkında detaylı bilgi verdi. Aba “Gelen projelerin 8 adedi, Süt Üreten Tarımsal işletmeler tedbiri altında süt hayvancılığına yönelik olup toplam yatırım tutarı 23,5 milyon TL ve talep edilen hibe tutarı ise yaklaşık 14,5 milyon TL’dir. Söz konusu projelerin 5 adedi, toplam kapasitesi 540 büyükbaş ve tamamı yeni olan işletmelerden oluşmaktadır. Diğer 3 projeden 2’si keçi sütü üretimine yönelikken, 1 adedi koyun sütü üretimine yönelik olup, bu çiftliklerin toplam kapasitesi 1500 küçükbaş olarak planlanmaktadır. Yerel Ürünler ve Mikro İşletmelerin Geliştirilmesi alt tedbiri kapsamında, sabun üretimi ve mobilya üretimine yönelik 2 adet proje başvurusu yapılmıştır. Ayrıca, Kırsal Turizm alt tedbiri kapsamında, 11. Çağrı döneminde sözleşme imzalayıp, verdiğimiz hibe desteğiyle kurulan Dargeçit ilçemizdeki otelin modernizasyon projesi Kurumumuza sunulmuştur.” dedi.

Aba, “Alınan bu projelerin incelemeleri Koordinatörlüğümüzce başlamış olup, Kurum Merkezimiz tarafından yapılacak nihai değerlendirme sonrasında onaylanan projelerin sahipleriyle sözleşme imzalayacağız. Kurumumuza sunulan bu projelerle genel olarak ülkemiz ve ilimiz ekonomisine ve istihdamına katkı sağlanacak, kırsal alanda yaşayan vatandaşlarımızın gelir ve yaşam standartlarında artış olacak” dedi.” dedi.

Aba, sözleşme imzaladığımız yatırımcılarımızın yine hızlı bir şekilde yatırımlarını tamamlamalarının ardından hibe ödemelerinin de en erken şekilde yapılacağının altını çizdi. (M. Salih Keskin – İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

TKDK Modern Hayvancılığa Öncülük ediyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com