Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Mardin'deki göçmenlerden Vali Koçak'a ziyaret

Mardin'deki göçmenlerden Vali Koçak'a ziyaret

Mardin'de yaşayan ve aralarında Suriye, Mısır, Senegallilerden oluşan yabancı uyruklu misafirler, "Uluslararası Göçmenler Günü" dolayısıyla Vali Ömer Faruk Koçak'ı ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 21 Aralık 2015 Pazartesi 12:48
Mardin'deki göçmenlerden Vali Koçak'a ziyaret

Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, “Uluslararası Göçmenler Günü” dolayısıyla Mardin’de yaşayan ve aralarında Suriye, Mısır, Senegallilerden oluşan yabancı uyruklu öğrencileri ve geçici koruma kapsamında bulunan göçmen misafirleri, İl Göç İdaresi Müdür Vekili Aziz Altınterin ve İl Göç Uzman Yardımcıları ile kabul etti.

Vali Koçak, Tarihi Valilik makamında bir araya geldiği yabancı uyruklu misafirlerini ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek; yaşadıkları memleketlerden başka yerlere göç eden kişilerin ve ailelerinin haklarının korunması ve onların yaşam standartlarının iyileştirilmesi amacıyla daima yanlarında olduklarını ifade etti.

Vali Koçak sözlerine şöyle devam etti; “Mardinli hemşerilerimiz 2011 yılından bu yana bir ensar duruşu sergileyerek, komşumuz Suriye'de yaşanan iç savaştan kaçan insanlara kucaklarını açmış, sağlıktan eğitime, barınma ve sosyal desteğe kadar her alanda hayır hizmetlerinde yarışarak, tüm insanlığa örnek bir ev sahipliği sergilemişlerdir. İnanıyorum ki; Suriyeli misafirlerimiz de en kısa sürede ülkelerindeki bu iç savaş halinin sona ermesiyle yurtlarına dönerek; ülkelerinin demokrasi, kalkınma ve refahına hizmet edeceklerdir. Uluslararası Göçmenler Günü'nün tüm dünyada göç ve göçün önlenmesi konusunda farkındalık ve duyarlığın artmasına vesile olmasını temenni eder, Bu vesile ile dünyanın her yerinde ana vatanından kopup çeşitli sebeplerle başka memleketlere göç etmek zorunda kalmış bütün göçmenlerin Dünya Göçmenler Günü’nü içtenlikle kutluyorum.”

Samimi bir sohbet içerisinde geçen görüşmeden duydukları memnuniyeti dile getiren misafirler, Vali Koçak’a gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ettiler. (M. Salih Keskin – İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MÜSLÜMAN’IN VE ÜMMETİN GÜVENLİĞİ (1)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com