Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa GAP Mardinde Vergi Haftası Kutlanmaya Başlandı

Mardinde Vergi Haftası Kutlanmaya Başlandı

Giriş Tarihi: 22 Şubat 2010 Pazartesi 20:46
Mardinde Vergi Haftası Kutlanmaya Başlandı

Geleneksel olarak kutlanan Vergi Haftası'nın kutlamalarına, Atatürk Anıtına çelenk sunulması, saygı duruşu ve istiklal Marşı'nın okunmasıyla başlandı, daha sonra Defterdar Mustafa Akdemir ve Defterdarlık personeliyle birlikte Vali Hasan Duruer'i makamında ziyaret ettiler.

22-28 Şubat tarihleri arasında kutlanmasına başlanan 21. Vergi Haftası'nın anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Defterdar Mustafa Akdemir,  Vergi Haftasının temel amacı toplumda sağlıklı bir vergi bilincini oluşturmak  olduğunu belirti. Akdemir "Vergi bilinci bir ülkedeki seçmen sayısının mükellef sayısına oranıdır. Gelişmiş ülkelerde bu oran % 60, A.B.D.'de % 80'dir. Ülkemizde 45 milyon seçmen vardır. Vergi mükelleflerimizin sayısı ise sadece 4 milyondur. Bu oran istenilen seviyenin çok uzağındadır.

            Her mükellefin başına bir maliyeci görevlendirme şansı olamayacağına göre toplumu vergi konusunda eğitmek ve bilinçlendirmek gerektiğini belirten Defterdar Akdemir sözlerine söyle devam etti "Vergi ödemek bir vatandaşlık görevidir. Az kazanandan az, çok kazanandan çok vergi almak maliye politikalarının temel amacıdır. Devlet giderlerinin yegane finansman kaynağı vergilerdir. Vergi gelirlerinin, giderlerimizi karşılamaması durumunda aradaki fark net borçlanma ile karşılanır. Bu borçlanma piyasa fiyatlarına göre iç ve dış piyasalarda faiz ödenerek yapılır. Bu maliyet toplumun tüm kesimlerine yansır.     Vergi demek, yatırım demektir, sağlık demektir, eğitim demektir.  Vergi veren insan vergisine sahip çıkar. Onun nerelerde harcandığını sorgular, ödemiş olduğu verginin hazineye intikalini takip eder.       Bizler Mardin Defterdarlığı olarak vergi etkinlikleri çerçevesinde geleceğimizin teminatı sevgili gençliğimize okullarında ulaşarak hafta boyunca vergi konusunu işleyeceğiz ve onları bilinçlendireceğiz.           Şehrin ticaret mekanlarının olduğu alanlarda standlar açacağız. Radyo ve televizyon programları ile vergiyi ve önemini geniş kitlelere anlatmaya gayret edeceğiz. Ayrıca iş yeri ziyaretleri ile mükellef idare ilişkilerini daha sıcak seviyelere çıkarmayı hedefliyoruz. Vergi veren istihdam yaratan mükelleflerimiz bizlerin baş tacıdır. Bizler inanıyoruz ki ülkemiz vergi veren, istihdam yaratan, ihracat yapan dünya ile entegre olmuş yetişmiş insanlarımızın omuzlarında yükselecektir."dedi.

            Yapılan konuşmaların ardından 21. Vergi Haftası kutlamaları çerçevesinde   Defterdar Mustafa Akdemir ve Defterdarlık Birim Müdürleriyle birlikte Vali Hasan Duruer'i makamında ziyaret ettiler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com