Advert
Advert
Advert

Mardin'de umre semineri

Mardin İl Müftülüğünde umre yolcularına eğitim semineri düzenlendi.

Mardin'de umre semineri
Mardin'de umre semineri

Diyanet İşleri Başkanlığı 2016 organizasyonu öğrenci-veli-öğretmen turundan sömestr tatilinde mübarek beldelere gidecek umre yolcularına Mardin İl Müftülüğünde eğitim semineri düzenlendi.  Müftülük Konferans salonunda yapılan seminerde ayrıca umreye gidecek olan vatandaşlara halk sağlığı ekipleri tarafından aşı yapıldı.

Programı Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Mardin İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun, seminere katılanlara yönelik kısa bir konuşma yaptı. Coşkun, konuşmasında Hacca ve Umreye gidenler Müslümanların temsilcisi olduklarını unutmamaları gerektiğini ifade ederek, “Umre bizler için büyük bir fırsat ve imkândır, iyi değerlendirilmelidir. Umreye gidecek vatandaşlarımız sağlık-sıhhatini koruyarak manevi atmosferi yaşamalı, kutsal topraklarda kaldıkları süre boyunca; vakitlerini tevbe ve dua ile geçirmelidirler. Mekke ve Medine’de gönlümüzü Kur’an’a ve Peygamber Efendimize açalım. Vatanımız ve İslam ülkeleri için bolca dua edelim” dedi.

İl Müftü Yardımcısı Şadiye Yılmaz tarafından hanım umre yolcularına, kadınlara özel konularda sohbet verilirken, Hac ve Umre Hizmetleri Şube Müdürü Zübeyir Aslan tarafından da mukaddes topraklarda yapılması gereken ibadetler ile sağlıklı bir şekilde umre ibadetini yapabilmek amacıyla uyulması gereken kurallar/tavsiyeler hatırlatıldı.

Mardin’den 192 kişilik kafile umreye gidecek. (M. Salih Keskin – İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle