Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Mardin'de seçim hazırlıklar tamamlandı

Mardin'de seçim hazırlıklar tamamlandı

Pazar günü yapılacak 26. dönem milletvekili genel seçimleri için Mardin'de hazırlıklar tamamlandı. 695 bölgede bin 621 sandıkta 441 bin 76 seçmen oy kullanacak.

Giriş Tarihi: 31 Ekim 2015 Cumartesi 11:40
Mardin'de seçim hazırlıklar tamamlandı

Genel seçimlere bir gün gün kala Mardin'de sandık kurulu başkanları, kendilerine teslim edilen oy pusulalarını imza karşılığında aldı.

695 bölgede bin 621 sandıkta 441 bin 76 seçmenin oy kullanacağı Mardin'de pazar günü yapılacak 26. dönem milletvekili genel seçimleri için hazırlıklar tamamlandı.

Mardin İl Seçim Kurulu'nun 1 Kasım'da görev yapacağı Adliye binasında ise tüm hazırlıklar tamamlandı. Cezaevleri hariç 441 bin 76 seçmenin bin 621 sandıkta kullanacağı oylar ilçelerde oluşturulan seçim kurulu merkezlerinde bilgisayara yüklenerek, İl Seçim Kurulu'nda toplanacak.

Artuklu ve Yeşilli ilçe seçim kurullarının da bulunduğu adliye binasında seçim gecesi bir karışıklığın yaşanmaması amacıyla, hangi işlemin nerede yapılacağı ayrıntılı olarak belirlendi. Sandık sonuçlarının sisteme girilmesi için gereken bilgisayar altyapıları oluşturularak görevlilerin yerleri belirlenirken, okullardan gelecek sandık görevlileri için yönlendirici levhalar konuldu.

İl genelinde girilen sonuçların salonda oluşturulan LCD ekranlar sistemiyle yansıtılacağı, sonuçların buradan takip edilebileceği bildirildi.

En fazla seçmen sayısının olduğu Kızıltepe ilçesinde ise 131 bin 138 seçmen 457 sandıkta oy kullanacak. Kızıltepe'de merkez ilçe ve mahallelerde görev yapacak olan sandık kurulu başkanları İlçe seçim kurulu başkanlığınca kendilerine teslim edilen oy pusulalarının içinde bulunduğu çuvallarını imza karşılığında teslim alarak seçim gününü beklemeye başladı.

Mardin'in en yoğun seçin sayısı potansiyeline sahip olan ve her seçimde çıkardığı sonuçlarla Mardin'deki seçim sonuçlarını direkt etkileyen Kızıltepe'de seçim hazırlıklarının tamamlandığını aktaran yetkililer, gerekli bütün tedbirlerin alındığını kaydederek, seçim gününün beklenmeye başlandığını belirttiler.

İlçe seçim kurulu yetkilileri, Seçim kurulu olarak gerekli tüm çalışmaları yaptıklarını, sandık kurulu başkanlarına oy pusulaları ile diğer malzemelerin de içinde bulunduğu çuvalların teslim edildiğini kaydederek, köylerde görev yapacak sandık başkanları seçim günü jandarma eşliği ve güvenliğinde sandıklarının başında görevlerini icra edecekleri kaydedildi.

Mardinli seçmenler, seçim güvenliğinin alınmadığı takdirde 7 Haziran’da yaşanan baskı ve hukuksuzlukların tekrarlanacağına dikkat çektiler. (M. Salih Keskin – İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com