Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Mardin'de kömür denetimi

Mardin'de kömür denetimi

Mardin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, kentte kömür denetimi yaptı.

Giriş Tarihi: 27 Kasım 2015 Cuma 13:36
Mardin'de kömür denetimi

Mardin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, kentteki konutlarda kullanılan kömürleri denetledi.  Bazı kömürlerden numune alan yetkiler, laboratuvarlarda analiz yaptırıyor.

Konu ile ilgili yapılan açıklamada; hava kirliliğinin önlenmesi ve vatandaşların daha kaliteli bir hava solması için  kömür ardiyelerinde düzenli olarak denetimlerin yapıldığı anımsatıldı.

Açıklamanın devamında, “Bazı kömürlerden numune alınarak Bakanlığımızdan yeterlilik almış laboratuvarlarda analiz yaptırılmaktadır. Vatandaşlarımızın daha kaliteli bir hava solumaları için baca temizliklerini düzenli olarak yaptırmaları, kaliteli yakıt kullanımına özen göstermeleri, uygun yakıt tekniklerinde sobalarını yakmaları, atık yağ, naylon, plastik havayı kirletici unsurlardan kaçınmaları gerekmektedir. İl Müdürlüğümüzce hava kirliliği ile mücadele kapsamında gerekli denetimler devam edecektir.” denildi. (M. Salih Keski – İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com