Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Mardin'de kavgalı kardeşler barıştı

Mardin'de kavgalı kardeşler barıştı

Mardin'de yaklaşık 9 yıl önce arazi anlaşmazlığı yüzünden iki kardeş arasından başlayan husumet araya girilmesiyle sonlandırıldı.

Giriş Tarihi: 23 Ekim 2015 Cuma 18:40
Mardin'de kavgalı kardeşler barıştı

Mardin’in Ömerli ilçesine bağlı Alıçlı Köyü’nde yaklaşık 9 yıl önce aynı aileden olan Cemil Kaya ve Beşir Kaya arasında arazi anlaşmazlığı yüzünden başlayan husumet Mardinli kanaat önderi Süleyman Çelik’in araya girmesiyle sonlandırıldı.

Her türlü sorunun çözülebileceğini ifade eden Çelik, “Bu mübarek Muharrem Ayında Aşure Gününde bir küslüğe son vermek, aradaki husumeti sona erdirip barışmak Allah katında büyük sevaplara vesile olur. İnsanlar arasında zaman zaman sıkıntılar yaşanabilir. Gönül isterdi ki; bu tür sıkıntılar hiç yaşanmasa, ama istemeden de bir kere yaşanmışsa önemli olan o sıkıntıları giderip geri adım atabilmektir. Asıl mesele insanın nefsine yenilmemesi ve araya nifak tohumları ekmek isteyenlere izin verilmemesidir. Barışa evet dediğiniz için Allah sizlerden ve onlardan razı olsun. Onlar çok güzel bir tablo sergilediler burada. Hepinize teşekkür ediyorum. Bu tablo çok güzel bir tablo, geleceğe yansıması açısından da son derece güzel bir tablo, inşallah Mardin'de hem hizmetleri hem de gönülleri kazanacağız.” dedi.

Bu tür barışların bölgede huzur ve barışın hakim olmasına da vesile olmasını temenni eden Çelik, "Bizim önce kendi aramızda barışmamız gerekiyor. Aramızdaki küskünlükleri husumetleri ortadan kaldırmamız gerekiyor. Bizim sevdamız ve tek dileğimiz barıştır. Barış deyip silaha sarılmamız lazım. Barıştık deyip birbirimizin arkasında kuyu kazmamız lazım. Sürekli bunları barışı haykırıp bunun gerektirdiği için çalışmalıyız." diye konuştu.

Yaklaşık 9 yıldan beri bir birileri ile görüşmeyen ve kardeş oldukları öğrenilen Cemal Kaya ve Beşir Kaya Süleyman Çelik'in huzurunda tokalaştı. (M. Salih Keskin – İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MÜSLÜMAN’IN VE ÜMMETİN GÜVENLİĞİ (1)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com