Advert
Advert
Advert

Mardin'de kavgalı kardeşler barıştı

Mardin'de yaklaşık 9 yıl önce arazi anlaşmazlığı yüzünden iki kardeş arasından başlayan husumet araya girilmesiyle sonlandırıldı.

Mardin'de kavgalı kardeşler barıştı
Mardin'de kavgalı kardeşler barıştı

Mardin’in Ömerli ilçesine bağlı Alıçlı Köyü’nde yaklaşık 9 yıl önce aynı aileden olan Cemil Kaya ve Beşir Kaya arasında arazi anlaşmazlığı yüzünden başlayan husumet Mardinli kanaat önderi Süleyman Çelik’in araya girmesiyle sonlandırıldı.

Her türlü sorunun çözülebileceğini ifade eden Çelik, “Bu mübarek Muharrem Ayında Aşure Gününde bir küslüğe son vermek, aradaki husumeti sona erdirip barışmak Allah katında büyük sevaplara vesile olur. İnsanlar arasında zaman zaman sıkıntılar yaşanabilir. Gönül isterdi ki; bu tür sıkıntılar hiç yaşanmasa, ama istemeden de bir kere yaşanmışsa önemli olan o sıkıntıları giderip geri adım atabilmektir. Asıl mesele insanın nefsine yenilmemesi ve araya nifak tohumları ekmek isteyenlere izin verilmemesidir. Barışa evet dediğiniz için Allah sizlerden ve onlardan razı olsun. Onlar çok güzel bir tablo sergilediler burada. Hepinize teşekkür ediyorum. Bu tablo çok güzel bir tablo, geleceğe yansıması açısından da son derece güzel bir tablo, inşallah Mardin'de hem hizmetleri hem de gönülleri kazanacağız.” dedi.

Bu tür barışların bölgede huzur ve barışın hakim olmasına da vesile olmasını temenni eden Çelik, "Bizim önce kendi aramızda barışmamız gerekiyor. Aramızdaki küskünlükleri husumetleri ortadan kaldırmamız gerekiyor. Bizim sevdamız ve tek dileğimiz barıştır. Barış deyip silaha sarılmamız lazım. Barıştık deyip birbirimizin arkasında kuyu kazmamız lazım. Sürekli bunları barışı haykırıp bunun gerektirdiği için çalışmalıyız." diye konuştu.

Yaklaşık 9 yıldan beri bir birileri ile görüşmeyen ve kardeş oldukları öğrenilen Cemal Kaya ve Beşir Kaya Süleyman Çelik'in huzurunda tokalaştı. (M. Salih Keskin – İLKHA)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AB Büyükelçileri, Harran Üniversitesi Öğrencileriyle Buluştu
AB Büyükelçileri, Harran Üniversitesi Öğrencileriyle Buluştu
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!