Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa GAP Mardinde Gençlere Seslendi

Mardinde Gençlere Seslendi

Giriş Tarihi: 10 Temmuz 2010 Cumartesi 10:39
Mardinde Gençlere Seslendi

Başbakanlık GAP İdaresi Başkanlığı ve Türkiye Eğitimciler Derneği'nin katkılarıyla, düzenlenen iki haftalık yaz kampında, lise öğrencileri arasından yarışmalarla seçilmiş üstün yetenekli 144 öğrenciye Edebiyat, Düşünce, Güzel Sanatlar, Müzik, Tiyatro ve Sinema olmak üzere altı ayrı alanda eğitim verildi.
AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu(MKYK) Üyesi ve TOBB üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu Türkiye'de bir ilke imza atıldığını ve Türkiye'de ilk defa kendi donanımlarını eğitim süreçleri dışında da geliştiren gençlerin bir araya geldiğini söyledi.
Uslu " Aslında gençlerimize sertifika değil ülkemiz adına onlardan beklentilerimizi ve hayallerimizi sunuyoruz. Biz gençlerimize inanıyoruz. Böylesine mükemmel bir olanak sağlayan başta Gap Kültür birliği başkanı Vali Duruer'e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi. Uslu gençlere yönelik yaptığı konuşmasında da " Yeter ki sizde kendinize inanın ve hayallerinize yelken açın. Hayallerinize yelken açarken yenilmekten asla korkmayın. Bazen yenileceğim duygusu insanın hayallerine ket vurur. Yenilmekten korkmayanlar hayallerine ulaşır.  Yeni Orhan Pamuk'lar, yeni Elif Şafak'lar yeni Mehmet Akif Ersoy'lar yeni Nuri Bilge Ceylan'lar yeni Necip Fazıl Kısakürek'ler olarak geleceksiniz. Bizlerde sizlerle birlikte bir ülke olarak başka ufuklara yol alacağız.  Yeni başarılarınızı duyacağım onlarla karşılaşacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum." Diye konuştu
Konuşmaların ardından sanatçılar eğitim gören öğrencilere sertifika, Mardin Valisi Hasan Duruer de sanatçılara katkılarından dolayı plaket verdi.  Akademi-Gap'ın kapanış törenine GAP Kültür Birliği Başkanı ve Mardin Valisi Hasan Duruer'in yanı sıra eğitim veren bazı sanatçılar, kurum amirleri ve çok sayıda davetli katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com