Advert
Advert
Advert

Mardin'de elektrik mühendisleriyle toplantı

Mardin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, elektrik mühendisleriyle bir toplantı gerçekleştirdi.

Mardin'de elektrik mühendisleriyle toplantı
Mardin'de elektrik mühendisleriyle toplantı

Mardin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Elektrik Mühendisleri İl Temsilciliği’nin ev sahipliğinde “Elektrik Tesisleri Genel Şartnamesi ve Uygulama” esaslarıyla ilgili bir toplantı düzenlendi.

Toplantıya Mardin Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Vekili Mesut Ağrakçe, müdür yardımcıları Halil Kösesoy ile Alaattin Demirat, Mardin Elektrik Mühendisleri Odası İl Temsilcisi Neslihan Çiçek ve yönetim kurulu üyeleri Ramazan Dağ, Murat Taş, Serhat Ceylan katıldı.

Mardin’de yapılan elektrik uygulamalarının kamu tarafından yayınlanan şartnamelerin ulusal ve uluslararası kabul görmüş standartlara uygun olması gerektiğini kaydeden Mardin Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Vekili Mesut Ağrakçe, “İlimizde faaliyet gösteren müteahhitlerin ve uygulayıcıların Genel teknik şartnamelerde belirtilen projelendirme, malzeme ve uygulamalarda gerekli hassasiyetlere riayet edilmesiyle ilgili olarak Mardin Elektrik Mühendisleri Odasının yönlendirici ve eğitici uygulamalarına ihtiyaç vardır. Oda yönetiminden, iş güvenliği ve insan hayatını esas alan projelendirme ve uygulama esasların iyi anlaşıldığı çalışma ve toplantılar düzenleyerek konuyla ilgili farkındalığı arttırmasını bekliyoruz. Oda’nın yapacağı bu katkılar, binalarımızın daha güvenli olmasını sağlayacaktır.” dedi.

Mardin Elektrik Mühendisleri Odası İl Temsilcisi Neslihan Çiçek ise “Mardin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün odamıza yaptığı bu çalışma ziyaretinden çok memnun olduk. Bu konularda da gerekli hassasiyeti gösterdiği için Mardin Valiliğine teşekkür ediyorum. İlimizdeki mevzuatlara uygun projelendirme ve uygulamalardaki eksikliklerin farkındayız. Mardin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, belediyeler ve üyelerimizle yapacağımız görüşmeler ve toplantılarla sorunları aşacağımıza inanıyorum.” dedi. (M. Salih Keskin – İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..