Advert
Advert
Advert

Mardin Valiliğinden vahim iddia

Mardin Valiliği, 3 gündür devam eylemlerle ilgili vahim bir iddiada bulundu; olayları tırmandırmak amacıyla PKK'lilerin halkın üzerine ateş açıp galeyana getirecek.

Mardin Valiliğinden vahim iddia
Mardin Valiliğinden vahim iddia

 Mardin ve ilçeleri başta olmak üzere bölgede devam eylemlerin bilançosu her geçen artıyor. 3 gündür eylemlerin devam ettiği Mardin’de ölü sayısı 6’yı buldu.  

Mardin Valiliği ise 3 gündür devam eylemlerle ilgili yazılı açıklamada bulundu. Açıklamada olayları tırmandırmak amacıyla PKK’lilerin halkın üzerine ateş açıp galeyana getireceği iddia edildi.

PKK’liler Kızıltepe’de 2 kişiyi katletti

Bugün saat 19.00’da Kızıltepe ilçe merkezinde göstericilerce durdurulan araçta bulunan 2 erkek şahsın göstericiler tarafından ateşli silahla vurulduğu belirtilen açıklamada, araçların daha sonra yakıldığı ve cesetlerin yere atıldığı ifade edildi.

Dargeçit’te silahlı çatışma: Bir yaralı

Dargeçit Polis Merkezi’ne saat 20.30 civarında uzun menzilli silahlarla saldırı yapıldığı belirtilen açıklamada, “Saldırı üzerine, verilen karşılık sonrası saldırganlardan bir erkek şahıs yaralanmış ve Dargeçit Devlet Hastanesi’ne kaldırılmıştır.” denildi.

“Halkın üzerine ateş açıp galeyana getirilecek”

Açıklamanın devamında, “Diğer taraftan 08.10.2014 tarihinde alınan bilgiye göre yasa dışı örgüt mensuplarının tahrik edip olayları tırmandırmak amacıyla halkın üzerine ateş açıp galeyana getirecekleri öğrenilmiştir. Valiliğimizce her türlü kanunsuz olayları önlemek için sabır ve titizlik içinde yoğun bir çalışma sürdürülmekte ve hukuk devleti kuralları çerçevesinde önleyici tedbirler alınmaktadır.” ifadeleri kullanıldı. (İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu