Advert
Advert
Advert

Mardin Valiliği'nden operasyonlar hakkında açıklama

Mardin Valiliği, sokağa çıkma yasağının devam ettiği Nusaybin ilçesinde yapılan operasyonlar 1 kadın PKK'linin öldürüldüğünü, çok sayıda silah ve mühimmatın ele geçirildiğini, 19 kişinin ise gözaltına alındığını açıkladı.

Mardin Valiliği'nden operasyonlar hakkında açıklama
Mardin Valiliği'nden operasyonlar hakkında açıklama

Mardin Valiliği, sokağa çıkma yasağının yaşandığı Nusaybin ilçesinde yapılan operasyonlar hakkında açıklama yaptı. Valilik, sokağa çıkma yasağının ilan edilmesinin ardından örgüt tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak ve depo alanlarını tahrip etmek, bölgedeki mahallelerde mevcut aranan şahısları yakalamak amacıyla kolluk kuvvetleri tarafından faaliyetlerin icra edildiğini belirtti.

Örgüt evi tahrip edildi

Açıklamanın devamında, sokağa çıkma yasağı ilan edilen bölgede izinsiz inşa edilen mezarlık ve müştemilatında PKK’nin simgeleri, işaretleri ve amblemleri ile örgütsel faaliyetlerde kullanılan bina ile yapıların tahrip edilerek kullanılamaz hale getirildiğini aktarıldı.

Bir kadın terörist öldürüldü

Valilik açıklamasında, PKK mensubu bir kadının ise etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Uçaksavar ele geçirildi

Sokağa çıkma yasağıyla beraber operasyonların düzenlendiğine işaret edilen açıklamada, yapılan operasyonda PKK mensuplarına ait 1 adet uçaksavar (Doçka) ve bu uçaksavara ait 450 adet mühimmat, 1 adet Kalaşnikof marka silah, 3 adet el bombası, 1 adet telsiz ile birlikte çok sayıda örgütsel dokümanın ele geçirildiği kaydedildi.

19 şüpheli gözaltına alındı

PKK’ye yardım ve yataklık yapan, ilan edilen askeri yasak bölgesini ihlal eden ve güvenlik güçlerini engellemeye çalışan 19 şüpheli şahıs gözaltına alındığı ifade edilen açıklamada, söz konusu şahıslar ile ilgili adli işlemlerin devam ettiği belirtildi.

Hendeklerin kapatılmasına başlandı

Yine Nusaybin ilçe merkezinde PKK mensupları tarafından kazılan hendeklerin kapatılmaya başlandığının altı çizilen açıklamada, bombalı tuzakların imhasına da ve operasyonlara da devam edildiği aktarıldı. (M. Salih Keskin – İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı