Advert
Advert
Advert

4 PKK'li öldürüldü, 600 kg Patlayıcı elegeçirildi

Mardin Valiliği, Dargeçit ilçesinde 4 PKK'linin öldürüldüğünü açıkladı. Valilik Açıklamasında ayrıca toplamda 550-600 kilogram civarında patlayıcı maddenin imha edildiğini açıkladı.

4 PKK'li öldürüldü, 600 kg Patlayıcı elegeçirildi
4 PKK'li öldürüldü, 600 kg Patlayıcı elegeçirildi

Mardin Valiliği, 2 gün boyunca sokağa çıkma yasağının yaşandığı Dargeçit ilçesinde düzenlenen operasyonlar hakkında yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, sokağa çıkma yasağının başladığı 10 Ekim ile 12 Ekim tarihleri arasında barikat ve hendeklerin kaldırılması sırasında güvenlik güçleri ile PKK mensupları arasında sıcak temas sağlanması üzerine 4 PKK’linin öldürüldüğü belirtildi.

Öldürülen bir PKK’linin üzerinden 1 adet Kaleşnikof marka uzun namlulu silah, sırt çantası, sırt çantası içerisinde 5 adet Kaleşnikof şarjörü ve 1 adet EYP’nin ele geçirildiği aktarılan açıklamada, PKK’liler tarafından kurulan 45 barikatın kaldırıldığı ve 15 hendeğin de tamamen kapatıldığı ifade edildi.

Açıklamanın devamında, “Örgüt mensupları tarafından barikat amacıyla sokak içlerine konulan 2 adet kamyon,  1 adet çöp kamyonu ve 1 adet kepçe güvenlik güçlerimiz tarafından kaldırılmış, kaldırılan kamyonlardan birinde bomba düzeneğiyle tuzaklama olduğunun tespit edilmesi üzerine söz konusu araç yine güvenlik güçlerimiz tarafından kontrollü bir şekilde imha edilmiştir. Aynı şekilde 4 hendek içerisinde tuzaklanan patlayıcı düzenekler kontrollü bir şekilde infilak ettirildi. Operasyon çerçevesinde yapılan aramalarda 15 adet EYP, 5 adet dinamit lokumu şeklinde EYP, 3 adet bomba yapımında kullanıldığı değerlendirilen akü ve bomba yapımında kullanıldığı değerlendirilen materyaller, 45 adet cam şişe, 41 adet molotof kokteyli, 20 litre benzin ve molotof kokteyli yapımında kullanıldığı değerlendirilen materyaller, 1 adet havai fişek rampası, 5 adet av tüfeği fişeği ve 1 adet askeri parke, 1 adet telsiz ile çok sayıda tıbbi malzemeler ve kanlı bez parçaları ele geçirilmiş olup bir evin örgüt mensupları tarafından hastane/ameliyathane olarak kullanıldığı tespit edilmiştir. Ayrıca operasyon kapsamında bazı adreslerde yapılan aramalarda 3 kişi savcılık talimatıyla gözaltına alınmıştır. İlçe merkezinde bulunan barikat ve hendekler tamamen temizlenmiş olup planlanmış olan operasyonlar 12.10.2015 tarihinde saat 23.59’da sona ermiştir.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada ayrıca toplamda 550-600 kilogram civarında patlayıcı maddenin imha edildiği kaydedildi. (M. Salih Keskin – İLKHA)

 

mardin valiliği dargeçit
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik