Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Mardin otoyol bağlantısı açılsın

Mardin otoyol bağlantısı açılsın

Giriş Tarihi: 20 Ocak 2011 Perşembe 09:35
Mardin otoyol bağlantısı açılsın

ŞUTSO Mardin otoyol bağlantısının hizmete açılması için Başbakana ve Ulaştırma Bakanına talepte bulundu.

Şanlıurfa ve  Mardin’i birbirine bağlayan otoban bağlantısının bir an önce hizmete açılması için ŞUTSO Başkanı E.Sabri Ertekin, Başbakan ve Ulaştırma Bakanı’na talepte bulundu.

ŞUTSO Başkanı Ertekin şunları kaydetti: “Ulaşım, toplum hayatında ve ülkelerin ekonomisinde çok önemli bir yer tutmaktadır. Yolların tamamlanarak hizmete açılması suretiyle, yolculuklar daha kısa sürede gerçekleştiğinden hem kültürel alanda ve hem de ticari açıdan çok önemli avantajlar sağladığı malumlarınızdır. Yapımı tamamlanan Şanlıurfa-Mardin otoban bağlantısının bir an önce ulaşıma açılması önemlidir.

Ertekin, bu bağlantının ulaşıma açılmasıyla Mardin yolundan gelen araçlar da bu otoyola girecek, Gaziantep istikametinden gelen araçlarda bu yoldan çıkacak. Böylece TOKİ, SSK kavşağı, İpekyol, Sırrın ve Harran Üniversitesi Osmanbey Kampüsü güzergahında trafiğin rahatlayacağını ifade etti.

Bölgemizin coğrafi durumu ve ekonomik yapısında ciddi bir potansiyele sahip olan ulaşım, önemli limanları bölgemize bağlaması açısından ve Ortadoğu’ya açılan sınır kapısı olan Habur’a ulaşım olanağı sağlaması bakımından da çok önemli. Ticari hayatın ulaşımla olan doğrudan ilişkisi de göz önüne alınırsa otoban bağlantısının önemi daha iyi anlaşılacaktır dedi.  Mersin ve İskenderun limanlarından hareket eden transit yüklerin gelmesi, Habur Sınır Kapısı’nın verimli çalışması çevre yerleşim yerlerinin kalkınmasıyla doğrudan ilişkili olduğunu belirtti.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Müdür Veysel Tipoğlu çağrıya sessiz kalmadı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com