Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Mardin Müftüsü Coşkun'dan Kurban açıklaması

Mardin Müftüsü Coşkun'dan Kurban açıklaması

Mardin İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun, bu yıl 182 merkezde, yurt dışında da 76 ülkenin 450 bölgesinde kurban kesiminin yapacaklarını açıkladı.

Giriş Tarihi: 18 Eylül 2015 Cuma 11:46
Mardin Müftüsü Coşkun'dan Kurban açıklaması

Mardin İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun, Diyanet İşleri Başkanlığı ile bu yılki Vekâletle Kurban Kesim Programı kapsamında, yurt içinde il ve ilçelerdeki 182 merkezde, yurt dışında da 76 ülkenin 450 bölgesinde kurban kesimi yapacaklarını söyledi. Coşkun, yurt içinde 625 TL, yurt dışında 450 TL bedelle vekâletle kurban kesimi yapacaklarını belirtti.

Türkiye'nin mazlum coğrafyalara ümit ışığı olacağını vurgulayan Müftü Coşkun, "Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) olarak 2015 yılı Vekâletle Kurban Programı kapsamında gelmesi beklenen kurban vekâletlerine göre 200 bin hisse kurbanın kesim ve dağıtımını yapmayı planlıyoruz. Yurt dışında 76 ülke ve bu ülkelerin 450 bölgesinde Türkiye'den görevlendirilecek personelimiz ve gönüllülerimizle birlikte kurban kesim ve dağıtımı yapacağız. Yurt içinde ise 182 merkezde kurban kesim ve dağıtımını gerçekleştireceğiz. Yurt içindeki kesim merkezlerinden 88'inde ayrıca sığınmacı ailelere yönelik kurban kesimi de yapılacak.” dedi.

Kurban kesim programı kapsamında vekâlet alımlarına başladıklarını ifade eden Coşkun, bu yıl vekâlet yoluyla kurban kesim bedellerini yurt içinde 625 TL, yurt dışında da 450 TL olarak açıkladıklarını hatırlattı.

Coşkun, “Kurbanlarını TDV aracılığıyla kestirmek isteyen vatandaşlarımız 'kurban. diyanetvakfi. org.tr' adresinden online bağış yapabilmenin yanı sıra il ve ilçe müftülükleri, cami görevlileri, PTT şubeleri ile Ziraat, Vakıfbank, Halkbank, Akbank, Garanti Bankası, Albaraka, Türkiye Finans ve Kuveyt Türk bankaları aracılığıyla da kurbanlarını vekalet yoluyla kestirebilir." şeklinde konuştu.

Coşkun, yurt dışında yaşayan gurbetçi vatandaşların da Din Hizmetleri Müşavirlikleri ve ataşeliklere bağlı dernek ve din görevlileri vasıtasıyla da kurban bağışı yapabileceklerini sözlerine ekledi. (M. Salih Keskin  - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Evlilik programlarındaki rezalet gündemden düşmüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com