Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Mardin İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı

Mardin İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı

Mardin Valiliği 4. Dönem İl Koordinasyon Kurulu toplantısı Vali Ömer Faruk Koçak başkanlığında yapıldı.

Giriş Tarihi: 27 Ekim 2015 Salı 19:28
Mardin İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı

Mardin 4’üncü Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Ömer Faruk Koçak başkanlığında özel bir otelde yapıldı. İlçe kaymakları, ilçe belediye başkanları, kamu kurum müdürleri ve ilgili kuruluşların katıldığı toplantıda; 2015 yılı dönem çalışmalarının, ildeki yatırımların ve sosyo-ekonomik gelişmelerin izlenmesi, koordinasyonu, yerel ve bölgesel kalkınma bakımından değerlendirilmesi konuları görüşüldü.

İl genelindeki 8 sektörde toplam 380 adet projenin mevcut olduğunu belirten Vali Koçak, “Toplam proje bedeli 11 milyar 765 milyon 200 bin 813 TL olan projelere 2015 yılı için ayrılan ödenek toplamı 2 milyar 013 milyon 172 bin 306 TL’dir.  2015 yılı 4. dönem sonu itibariyle ilimizdeki 380 projenin 160 adeti tamamlanmış, 161 adeti devam etmekte, 7 adeti ihale aşamasında ve 52 adet proje ise çeşitli sebeplerden dolayı başlanamamıştır. Ekonomik dengelerin tesis edilerek sürdürülebilir bir büyüme ortamının temin edilmesi için kamu kesiminde mali disiplin sağlanması ve kamu harcamalarında etkinliğin ve verimliliğin arttırılması zorunluluk arz etmektedir. Bu nedenle, 2015 yılı bütçesinde kamu kesimine tahsis edilen kaynakların kamu kuruluşlarınca etkin ve verimli bir şekilde kullanılmasına özen gösterilmelidir.” dedi.

Yapılacak olan planların katılımcı ve vatandaş odaklı olması gerektiğinin altını çizen Koçak, her kurumun bünyesinde bir şikayet bürosunu açması gerektiğine dikkat çekti.

Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak’ın yaptığı konuşmanın ardından kurum müdürleri projeleri hakkında bilgi verdi. DSİ 10. Bölge Müdürü Yunus Algın, şuan içe suyu ile ilgili 4 projelerinin halen devam ettiğini belirtti. Karayolları 9. Bölge Müdür Yardımcısı Ahmet Sağlam ise Mardin il sınırları içerisinde 12 tanesi devam eden ve 7 tanesine başlanmış olmak üzere 19 projenin olduğunu aktardı. (M. Salih Keskin – İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

227 hakim ve savcının ihraç edildi-İşte ihraç edilenlerin isim listesi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com