Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Mardin Dost-Der'den seçim değerlendirmesi

Mardin Dost-Der'den seçim değerlendirmesi

Mardin Dost –Der Genel Sekreteri Muhammed Arasan, AK Parti'nin biran önce 'Çözüm Süreci' ve '6-7 Ekim Olayları' ile beraber bölgede oluşan güvenlik zafiyetini gidererek halka güven vermesi gerektiğini kaydetti.

Giriş Tarihi: 3 Kasım 2015 Salı 13:12
Mardin Dost-Der'den seçim değerlendirmesi

1 Kasım genel seçim sonuçlarını değerlendiren Mardin Dostluk Eğitim Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Dost-Der) Genel Sekreteri Muhammed Arasan, 1 Kasım seçimlerinde alınan sonuçların millete, ülkeye ve bölgeye hayırlar getirmesini diledi.

“İç ve dış politikalarını biran önce gözden geçirmeli”

Herkesin sandıktan çıkan sonuca saygı göstermesi gerektiğine işaret eden Arasan, AK Parti’nin tek başına iktidara gelmesinin sorumluluğunu daha artırdığını söyledi. AK Parti’nin iç ve dış politikalarını biran önce gözden geçirmesi gerektiğini kaydeden Arasan, halkın üzerlerine yüklediği sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğini dile getirdi.

“Halka güven vermeli”

Halkın 1 Kasım seçimlerinde bazı partilere gerekli mesajı verdiğini aktaran Arasan, tüm partilerin halkın bu mesajını iyi okuması gerektiğine işaret etti. Arasan, “AK Parti, bundan sonra gerek bölge gerek Türkiye ve gerekse de dış politikalarını iyice gözden geçirmesi lazım. Toplum ve İslam ümmeti için gerekli adımları ivedilikle atmalıdır. Geçmişte yaptığı hatalarından ders çıkartmalıdır. Örneğin çözüm süreci ve 6-7 Ekim olaylarıyla beraber bölgede oluşan güvenlik zafiyetini gidererek halka güven vermelidir.” diye konuştu.

“Ekonomik paketlerle bölge esnafı rahatlatılmalı”

Bölge halkı başta olmak üzere esnafın ciddi sıkıntılar yaşadığını ve birçok esnafın kepenklerini kapattığını kaydeden Arasan, ekonomik paketlerle bölge esnafının rahatlatılmasını istedi.

Eğitimdeki sorunlar

Karma eğitimin kaldırılması gerektiğini dile getiren Arasan, “1739 sayılı Temel Eğitim Kanunu’nda yer alan, ‘Okullarda kız ve erkek karma eğitim yapılması esastır’ ibaresi değiştirilmeli, karma eğitim dayatması yerine, demokratik, veliye ve öğrenciye seçme hakkı tanıyan bir düzenleme yapılmalıdır. Başörtüsünün yasal güvenceye alınmasını ve dini eğitimin yaygınlaştırılması talep ediyoruz.” dedi. (M. Salih Keskin – İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Viranşehir'deki saldırının emrini o terörist vermiş

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com