Advert
Advert
Advert

Mardin Devlet Hastanesi'nde sıra kuyruğu

Mardin Devlet Hastanesi'nde sıra alma işlemlerinde yaşanan yoğunluk vatandaşların tepkisine neden oluyor. Hastane yetkilileri, yığılmaların önlenmesi için gerekli çalışmaları yapacaklarını kaydetti.

Mardin Devlet Hastanesi'nde sıra kuyruğu
Mardin Devlet Hastanesi'nde sıra kuyruğu

Mardin’de 10 bin 340 metre kapalı alan üzerinde önceki ay hizmete giren 300 yataklı Devlet Hastanesi’nde sıra alma işlemlerinde yaşanan kuyruk vatandaşlara zor anlar yaşatıyor.

Hastanede sıra beklerken, zaman zaman otomasyon görevlilerinin ‘Fevri’ tavırları ve vatandaşlar arasında yaşanan olumsuzluklar hem vatandaşların zaman kaybına hem de gişeler önünde yığılmalara neden oluyor.

Hastanenin Mardin’e çok yakıştığını belirten vatandaşlardan Ahmet Yılmaz, sabah saatlerinde yaşanan yoğunluktan dolayı sıkıntı çektiklerini dile getirdi.

Yılmaz “ Sabah sıra almaya gittiğimizde bazı bilgisayar görevlileri ya telefonla konuşuyor ya da sıra işleminde yavaş hareket ediyor. Aslında biraz daha dikkatli olsalar insanları sıra alınan yerde yığılmasını önlerler. Bu konuda yetkililerin hassas olmasını temenni ediyoruz.” diye konuştu.

Hastane yetkilileri, yaşanan yığılmaları önlemek için tedbirlerin arttırılacağını, Hastaların Merkezi Randevu Sistemi hizmetinden faydalanmalarının yoğunluğu daha da azaltacağını işaret ettiler. Hastane yetkilileri, “Hastanemizde 5 personelimiz numara verme işlemi gerçekleştiriyor. Sabah 07.00 ve 08.00 sıralarında kısa süreliğine o yoğunluk yaşanabiliyor. Yoğunluk, bazen doktorlarımızın izinde olmasından dolayı kaynaklanabiliyor. Bizlerde hastane olarak bu konuda daha dikkatli davranıp, personellerin gerekirse eğitime tabi tutup, daha dikkatli davranmaları ve daha hızlı olmaları konusunda gerekli çalışmaları yaparız.” ifadelerini kullandı. (M. Salih Keskin – İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bizler Maddi ve Manevi Yönden Güçlü Gençlik İçin Çalışıyoruz
Bizler Maddi ve Manevi Yönden Güçlü Gençlik İçin Çalışıyoruz
Flaş Karar! İstifa etmeyen belediye başkanı görevden alınacak
Flaş Karar! İstifa etmeyen belediye başkanı görevden alınacak