Advert
Advert
Advert

Mardin-Ceylanpınar Ana Kanalı

Mardin Valisi Mustafa Taşkesen, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil'i ziyaret ederek Mardin-Ceylanpınar Ana Kanalı hakkında bilgi aldı.

Mardin-Ceylanpınar Ana Kanalı
Mardin-Ceylanpınar Ana Kanalı

 Mardin Valisi Mustafa Taşkesen, GAP (Güneydoğu Anadolu Projesi) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil’i ziyaret etti.

GAP İdaresi Başkanlığı’nda gerçekleşen ziyaretin ana konusunu Mardin-Ceylanpınar Ana Kanalı oluşturdu.

Kanalın devam eden inşaatı ve bölge halkına sağlayacağı faydalar hakkında Başkan Karahocagil’den bilgi alan Vali Taşkesen; bu kanalın bölge ve ülke ekonomisi açısından ve bölge halkına istihdam yaratması açısından çok önemli bir yatırım olduğunu ifade etti. Vali Taşkesen, ayrıca Haziran 2016’da bitirilmesi planlanan cazibe merkezlerinin daha önceki bir tarihte bitirilmesi için talepte bulundu.

Toplam yatırım tutarı 3 milyar 138 milyon TL olan bu proje tamamen bittiğinde Mardin Ana kanalı kullanılarak 213.770 hektar alan sulanacak ve 427.000 kişiye istihdam sağlanmış olacak.

Diğer yandan Derik ilçe sınırları içinde olan Mardin depolaması ihalesi de yapılmış olup 800 günde bitirilmesinin planlandığı bilgisini alan Vali Taşkesen, müteahhit firma ile depolamanın daha önce bitirilmesi için bir görüşme yaptı. (M. Salih Keskin – İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!