Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Maliye Bakanlığı 2 Bin Sözleşmeli Öğretmen Kadrosunu Onayladı

Maliye Bakanlığı 2 Bin Sözleşmeli Öğretmen Kadrosunu Onayladı

Giriş Tarihi: 4 Şubat 2011 Cuma 21:07
Maliye Bakanlığı 2 Bin Sözleşmeli Öğretmen Kadrosunu Onayladı


 

 

 

Sözleşmeli öğretmenlerin özürlerinin yoğunlaştığı ve boş pozisyon olmadığı için özür durumuna bağlı yer değişikliği yapılamayan illere fazla boş pozisyon verilmesi başta olmak üzere, 2011 Ocak ayında özür durumuna bağlı tekrar yer değişikliği yapılmasına imkân verilmesini talep etmiştik.

Maliye Bakanlığı, talebimiz doğrultusunda, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesine göre sözleşmeli olarak istihdam edilen, kadroları bulundukları yerde çakılı olan ve bu nedenle de eş durumundan tayin edilemeyen öğretmenlerin, eşlerinin bulunduğu yerlere tayinine imkan tanıyan 2 bin sözleşmeli kadro vizesini onayladı.

Alınan bilgiye göre, Ankara’ya 650, İzmir’e 290, Antalya’ya 150 olmak üzere 27 ile 2 bin pozisyon verildi. Maliye Bakanlığı’nın onay yazısının ulaştığı Milli Eğitim Bakanlığı’nın, Aralık ayında başvurusu alınan ancak atanamayan öğretmenlere öncelik vereceği ve atamaları bir an önce gerçekleştireceği belirtildi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın, öğretmenlerin özürlerinin yoğunlaştığı illere boş pozisyon verilmesi için başlattığı çalışmayı Devlet Personel Başkanlığı’nın olumlu karşıladığını ve 2 bin boş pozisyon verilmesi yönünde görüş bildirdiğini daha önce duyurmuştuk.

Maliye Bakanlığı’nın da olumlu görüş vermesi için konuyu takip ettiğimizi, Maliye Bakanlığı yetkilileri ile yaptığımız son görüşmede, yer değiştirmede kullanılmak üzere 2 bin boş pozisyon için olumlu görüş yazıldığının ve Bakan Mehmet Şimşek’in imzasına sunulduğunun bilgisini aldığımızı ifade etmiştik.

Bir yıl çalışma süresini tamamlamadıkları için, özür durumuna bağlı yer değişikliği talebinde bulunamayacak olan sözleşmeli öğretmenlerin mağdur edilmemesi için Bakanlık yetkilileriyle görüşmelerimiz devam ediyor.

 

 

                                                                                                        

 

İbrahim COŞKUN

                                                                                                          ŞUBE BAŞKANI

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com