Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Malatyalı STK'lardan DBPli Belediyeye karikatür tepkisi

Malatyalı STK'lardan DBPli Belediyeye karikatür tepkisi

Malatya'da 40'tan fazla Sivil Toplum Kuruluşunun oluşturduğu Malatya Sivil Toplum Platformu, Diyarbakır'da DBPli Belediyenin bilboardlara astığı Hz. Peygambere hakaret içerikli karikatüre, yaptığı basın açıklamasıyla tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 27 Ekim 2015 Salı 02:20
Malatyalı STK'lardan DBPli Belediyeye karikatür tepkisi

Diyarbakır'da Yenişehir Belediyesinin billboardlara Peygamber Efendimize hakaret içerikli karikatür asmasına tepkiler gelmeye devam ediyor.

Malatya ve ilçelerinde faaliyet yürüten İslami Sivil Toplum Kuruluşları ve Malatya Sivil Toplum Platformu,   İslam’ın mukaddesatlarına yönelik gerçekleşen bu hakaretin çok büyük bir provokasyon olduğuna dikkat çekiler.

Basın açıklamasını okuyan Eğitim Bir Sen Malatya Şubesi Başkanı Kerem Yıldırım: “Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz günlerde belki de telafi olmayacak çok büyük bir provokasyona imza attı.  Hatırlanacağı üzere, 2006 yılında Danimarka’da bir gazete tarafından Hz. Muhammed’e (sav) yönelik hakaret içerikli karikatür yayınlanmış, bu İslam ümmetinde büyük bir infiale sebep olmuş ve bu alçaklığa en büyük tepki de Müslüman Kürt halkı tarafından Diyarbakır’da gösterilmiştir Karikatürlerin asılmasını onaylayan yetki sahipleri  istifa etmeli ve söz konusu partiyle belediye yetkilileri, kamuoyu önünde özür beyan etmelidir. Sorumlular kamuoyu önünde hesap vermelidir.” dedi. 

Toplumun vicdanına ağır hasar veren bu eylemin, iki satırlık bir özürle telafi edilemeyeceğini belirten Yıldırım: “Hangi amaçla ve niyetle yapılırsa yapılsın, bunun izahı ve hoş görülmesi mümkün değildir. İşine geldiğinde emekli müftüyü, işine geldiğinde bir eş cinseli aday göstermekten imtina etmeyen bu saygısız anlayışı kınıyor; bu özensiz ve dikkatsiz çalışmanın, toplumun vicdanına verdiği ağır hasarı baştan savma bir açıklama ile telafi edemeyeceklerini bilmelerini istiyoruz.” ifadelerini kullandı..  (M. Ali Batı-İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

28 ŞUBAT’TA KALDIRILAN YUMRUK

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com