Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Malatyalı STK ve kanaat önderlerinden yılbaşı uyarısı

Malatyalı STK ve kanaat önderlerinden yılbaşı uyarısı

Malatya da STK ve kanaat önderleri, yılbaşının yaklaşması ve toplumsal yozlaşmanın arttığı kutlamalara dikkat çekerek uyarılarda bulundu.

Giriş Tarihi: 26 Aralık 2015 Cumartesi 22:08
Malatyalı STK ve kanaat önderlerinden yılbaşı uyarısı

Malatya Hayrın Yolcuları Derneği Başkanı Orhan Dikgöz, yaptığı açıklamada halka yılbaşı olarak kabul ettirilen ve gayr-i ahlaki etkinliklere karşı vatandaşları uyararak,  yapılan çirkefliklerin ve ahlaksızlıkların devlet eliyle yapılmasının üzücü olduğunu söyledi.  

Yılbaşı diye bilinen kutlamaların İslam’a aykırı olduğunu, Müslümanların uyuşturulmak istendiğini ve toplumun ahlaksızlaştırılmaya çalışıldığını belirten Dikgöz, vatandaşa uyarılarda bulundu.

Yeni yıl adı altında yapılan bu rezalet uygulamalarının toplumu intihara götürdüğünü belirten Dikgöz: “ Toplumda ahlaki değerlerin hiçe sayıldı bir günde, toplumun manevi değerlerine saygısızlığın arttığı bir günde yapılan bu rezalet ve uygulamaların artması, ayrıca devlet eliyle yapılması dikkat çekicidir. Yapılan bu uygulamalar toplumun ve geleceğin tehlike altında olduğunu belirtmek isteriz. Bu uygulamalara son verilmediği takdirde toplumun intihara götürüleceğini belirtiriz.” İfadelerini kullandı.

Yapılan uygulamaların bir an önce son bulmasını isteyen Dikgöz: “ Yılbaşındaki rezalet uygulamaların çoğu devlet eliyle yapılıyor. İstendiği takdirde de  son verilebilir. Biz STK olarak bu uygulamaların derhal son bulmasını istiyoruz. Aksi taktirde toplumu daha büyük tehlikeler beklemektedir.”  dedi

Malatya’da tanınmış kanaat önderlerinden Mesut Gezer ise yaptığı açıklamada, yılbaşının tarihi ve ilmi hiçbir dayanağının olmadığını belirtti.  

Gezer  açıklamasında: “Hıristiyanlık kültüründe olan ve büyük günahların işlendiği bu yılbaşı etkinliği, maalesef İslam ümmeti içerisinde de yaygınlaşıyor. Çoğu insanların şuursuzca  ve bilinçsiz bir şekilde bu etkinliklere katıldığına inanıyoruz. Bu günahlara  katılanın da veballer altında kalacağını biliyoruz. Öte tarafta akidevi anlamda ciddi sorunlar yaşayacaktır.” dedi.

‘Kim bir topluluğa benzerse o da onlardan olur’ hadis-i şerifini hatırlatan gezer:  “ Yılbaşı eğlencesi adı altında Kuran’da Rabbimizin kebair günah olarak bilinen kumar, aşırı derece de içki tüketimi ve bununla beraber aleni fuhşiyatın işlendiği bir gecede, bu tür günahların da devlet eliyle yapılması dikkat çekicidir.  Bilinçli ve şuurlu Müslümanların da toplumu bundan kurtarmaya yönelik çalışmalar yapması lazımdır.” İfadelerini kullandı. (M.Ali BATI/İLKHA)

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da, Kırsal Mahallelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com