Advert
Advert
Advert

MAKSAD-DER'de 15 Temmuz şehitleri için mevlit okutuldu

15 Temmuz darbe kalkışmasının 1. yıldönümü dolayısıyla Şanlıurfa Mevlana Aşıkları Derneğinde (MAKSAD-DER)'de şehitler için hatim ve mevlit okutuldu.

MAKSAD-DER'de 15 Temmuz şehitleri için mevlit okutuldu
MAKSAD-DER'de 15 Temmuz şehitleri için mevlit okutuldu admin

Medresede Cuma namazından önce okutulan hatim duası yapıldı. Duadan sonra mevlit okutularak şehitlerin ruhuna hediye edildi.

 

Hak ile batıl mücadelesinin sürdüğünü ifade eden Abdülhakim Taşkın hoca, "Okuduğumuz Hatm-ı Şerifi bugüne kadar Hak ile Batıl mücadelesinde ve hususen geçen sene 15 Temmuz'da şehit olan kardeşlerimizin ruhuna hediye eyledik, Allah vasıl etsin" dedi.

 

Ümmetin umudu olan Türkiye'ye sahip çıkmanın gerekli olduğunu ifade eden Abdülhakim Taşkın hoca: "Allah her şeye Kadir'dir. Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki, Cenabu Allah dinini, nurunu tamamlayacaktır. Bize düşen ise elimizden gelenin fazlasını yapmaya gayret edeceğiz. Canını,  malını, evladını feda eden ecdadımızın yolunu takip etmemiz gerekiyor. Bilmeliyiz ki, ümmetin umudu Türkiye'dir. Dünya'daki tüm müslümanlar Mekke'de toplanır. Mekke islam aleminin vitrinidir. İnanmıyorsanız gidin orada Müslümanların umudu neresidir diye sorun. Bakın herkes Türkiye diyecektir. Lider ülke olacaksak kendimize çeki düzen vermeliyiz. Allah'ın yoluna dönmemiz lazım. Hz. Muhammed ve onun ashabının yoluna dönmemiz lazım. Dinimize, vatanımıza ve devletimize sahip çıkmamız lazım. Hainler hiç bir zaman ne vazgeçerle ne de boş dururlar. Dünya kurulduğundan beri onlar emellerinden vazgeçmediler ki bugün vazgeçsinler. Bizler de asla hak yoldan dönmeyeceğiz. Hak yoldaki amellerimizden vazgeçmeyeceğiz" diyerek dine sımsıkı sarılan kullardan olmayı niyaz etti.

Okutulan hatim ve mevlitten sonra cemaat cuma namazını eda etti. 

Haber: www.balikligo.com

VİDEO

 

MAKSAD-DER Abdülhakim Taşkın
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!