Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Makale gibi fotoğraf

Makale gibi fotoğraf

Giriş Tarihi: 21 Aralık 2010 Salı 10:12
Makale gibi fotoğraf

Makale gibi fotoğraf

Ergenekon davasının sanıklarından ve “Ulusalcı” söylemleriyle bilinen İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ile “Kürtçü” söylemiyle ön plana çıkan BDP milletvekillerinden Sırrı Sakıkın rakı masasındaki dostlukları dikkat çekti. Erzincanın Kemaliye ilçesinde yayınlanan Dut Ağacı isimli yerel gazetenin arka sayfasında çıkan “Asrın Fotoğrafı” başlıklı haberde Ergenekon sanığı Doğu Perinçek, BDPli Sırrı Sakık ve Perinçeke yakın bir isim olan Ahmet Muhlis Cüher birlikte rakı ve şarap içiyor.

YENER DÖNMEZ

ÜÇLÜ İÇİN KULLANILAN İFADELER
Haberde Doğu Perinçek için, “Asrın davasında yargılanıyor. Bir an önce oğlu Can ve cananların yanına dönmesini bekliyoruz” denilirken, Sırrı Sakık için de “Yarım asırlık terör örgütünün sempatizanı. Atatürkün tanımladığı ‘İyi vatandaş olmasını diliyoruz” ifadeleri yer alıyor. Resim karesinde yer alan bir diğer isim Ahmet Muhlis Cüher için ise “Gençliğimize asırlarca hizmet verecek eğitim kurumları bağışlarının devamını diliyoruz” ifadeleri bulunuyor. 

TGBDEN İPE HERKESE YAKIN
Bu arada Ulusalcı kimliğiyle tanınan, Perinçek ve Sakık ile aynı masada yer alan Ahmet Muhlis Cüherin, Perinçek ile aynı köyden olduğu öğrenildi. 1981 yılında Empaş A.Ş.yi kurarak bugüne kadar ticaretle uğraşan Cüher, uzun yıllar Gurbet ve Özlem gazetelerinde yazılar yazdı. Dut Ağacı Gazetesinde zaman zaman yazıları yayınlanan Cüherin İPin gençlik teşkilatı olan TGBden İPe kadar birçok siyasi parti ve örgütle yakınlığı olduğu belirtiliyor. 

SAKIK: PERİNÇEK BENİM DOSTUM
Öte yandan Doğu Perinçek ile rakı masasında bulunurken görüntülenen BDP Milletvekili Sırrı Sakık, fotoğrafla ilgili Yeni Akitin sorularını cevaplandırdı. Sakık, fotoğrafı doğrulayarak, Perinçekin yakın arkadaşı olduğunu söyledi. Doğu Perinçek ile sık sık görüştüklerini belirten Sakık, “Evet biz Doğu Bey ile sık sık bir araya gelirdik. Bizim arkadaşımız. O bizim partiye gelirdi, biz onun partisine giderdik. Zaman zaman birlikte yemek yerdik. Görüş alışverişinde bulunurduk. Doğu Perinçek benim sevdiğim, beğendiğim bir siyasetçidir. Ahmet Muhlis Cüher ile bizi Doğu Bey tanıştırdı. Doğu Bey kanalıyla tanıştık” dedi.

/

YENİ AKİT

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da turizme bir adım daha: Turizm zabıtası kuruldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com