Advert
Advert
Advert

Mahkuma çifte bayram sevinci‏

Mahkuma çifte bayram sevinci‏
Mahkuma çifte bayram sevinci‏

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Akyürek, Viranşehir İlçe Cezaevini ziyaret eden ilk Milletvekili olurken, borçlarından dolayı tutuklu bulunan bir mahkuma  çifte bayram sevincini yaşattı.

 

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde  çiftçilik yapan  Mahmut  Toprak, Devlete ve şahıslara olan borçlarını ödeyemediği için  3 ay 15 gün hapis cezası almıştı. Uzun süre  borçlarını ödemek için çaba gösteren Mahmut Toprak,  borçlarını ödeyemediği için ceza evine girmekten kurtulamadı.

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Akyürek,  Ramazan Bayramı öncesi  Viranşehir ilçe cezaevini ziyaret etti. İlk kez  bir ceza evinde karşılarında bir Milletvekilini gören mahkumlar şoke oldular.

Oldukça kötü şartlarda hapis cezalarını çeken mahkumlar, karşılarında İktidar milletvekili görünce sorun ve taleplerini iletmeye başladılar.

Cezaevi koşullarından şikayetçi olan mahkumlar, Milletvekili  Akyürek’ten sorunların çözümü için destek istediler.

Yarı açık ceza evinde tutuklu ve hükümlü tüm mahkumlar ile tek tek görüşen  Akyürek, Mahmut Toprak isimli bir mahkumun  borçlarını ödeyemediği için 3 ay 15 gün ceza aldığını öğrendi. Ceza evi yetkililerini yanına çağıran  Milletvekili Akyürek’ Ben bu mahkumun  tüm borçlarını ödemek istiyorum ve Ramazan bayramı öncesi bu arkadaşımızın ailesi ile Bayram yapması için lütfen yardımcı olunuz’diye talimat verdi. Cuma günü mesai bitimine doğru Milletvekili Mehmet Akyürek’in danışmanı Fethi  Eyyüpoğlu tarafından, Mahmut Toprak’ın tüm borçları yatırıldı.  İlçe Cumhuriyet savcılığına verilen borç ödeme makbuzu ve diğer evrakların tamamlanması sonucu  Mahmut  Toprak, özgürlüğüne kavuştu.

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet   Akyürek, 5 çocuk babası Mahmut Toprak’ın cezaevinden çıkartarak ailesinin yanına özel bir araç ile gönderdi.

Ramazan Bayramı öncesi  çifte bayram sevincini yaşadığını belirten Mahmut  Toprak’ borçlarımı ödeyemediğim için cezaevinde yatacaktım. Tutukluluk sürem bitiminde yine bu borçlarımın ödemesi benden istenecekti. Sağolsun Viranşehir’li Milletvekilimiz Mehmet Akyürek, mahkumları ziyaret etti. 20 yıldır bu cezaevini ziyaret eden İlk Milletvekili olmuşlar. be  şahsım adına Milletvekilimize teşekkür ederim’dedi.

Viranşehir İlçe cezaevinde ki mahkumların sorunlarını , cezaevi yetkililerini ileten Milletvekili Akyürek,’ özellikle mahkumların isteği olan yeni koğuşlar, klima, tv, ve mutfak gibi ihtiyaçları karşılamak istediğini, Adalet Bakanlığından izin aldıktan sonra, cezaevine gerekli yardımları yapabileceğini’ söyledi.

www.balikligol.com

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı