Advert
Advert
Advert

mahalleli siyasilere ve MEB’e isyan ettiler

Akşemsettin Mahallesinde bulunan Müslüm Gülel İlköğretim öğrenci velileri okulun açıldığı ilk günde Milli eğitim müdürlüğünün yanlış okul dönüştürmesini protesto ederek okulun bahçesinde ilk derslerini yaptılar.

mahalleli siyasilere ve MEB’e isyan ettiler
mahalleli siyasilere ve MEB’e isyan ettiler


Ülkede yeni eğitim sistemine kapsamında ayrıma tabi tutulan ilk ve ortaokullarnın planlanmasını doğru yapılmaması nedeniyle Şanlıurfa’da yeni eğitim yılı sıkıntılı başladı.

Akşemsettin Mahallesinde bulunan Müslüm Gülel İlköğretim okulunun ortaokul yapılması ve Akşemsettin İlkokul olmasının ardından geçtiğimiz aylarda mahalleliler ayaklanmış ve eylem yapmıştı. Çözüm bulamayan veliler geçtiğimiz hafta Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğü önünde toplanarak Müslüm Günel’in tekrardan ilk okul olmasını istemiş ve olmadığı taktirde öğrencilerini okula göndermeyeceklerini dile getirmişlerdi. Son olarak bugün okul önünde toplanan öğrenciler ve velileri okul önünde eğitim yaparak bu durumu protesto ettiler.


MİLLETVEKİLİ BİZE HAKARET ETTİ
Kendilerinin hiçbir yetkilinin dinlemediğini, sorunlarının çözümü için siyasilerin kendilerini aldattığını söyleyen Veli Mehmet Arslan, sadece bizi dinlediler. Hiçbir şey yapmadılar. Birisi de bize hakaret ettiğini iddia etti.
Arslan konuşmasında; “12 Milletvekilimiz var ama çocuklarımız okula gidemiyor. Milli Eğitim Müdürü sokak aralarında 2 KM’yi bulan mesafe için google’de bakıp 500- 600 metre diyor. Adeta mahalleliyle alay ediyor. Vekillerimizi aradık hiç biri sorunumuzun çözülmesi için bir şey yapmadı. Ama Yahya Akman bir şey yaptı. O da bize hakaret etti. Bize diyor ki, ‘hiç mi aklınız yok çocuğunuzu o okula göndermeyin başka okula kaydedin’ Milletvekili olmuş ama bilgi sahibi olamamış. Çocukların sistem üzerinden otomatik olarak kaydedildiğinden haberi yok bu sayın vekilimizin” diye tepkisini dile getirdi.


BİR MÜDÜR YARDIMCISI KENDİSİNİ MÜDÜR YAPILMASI İÇİN BUNU YAPTI
Müslüm gülel Okulunun Aile Birliği Başkanı İbrahim Polatkol ise Bir müdür yardımcısı kendisini müdür yapılması için bunu yaptığını iddia etti. Polatkol; “bunu yapan vicdansız bu aileleri hiç düşünmediler mi? Bu küçük çocukları hiç düşünmediler mi?” dedi.


ÖĞRENCİLERİN İLK EĞİTİMİ “OKULUMUZU İSTİYORUZ” OLDU
Daha sonra Öğrenciler ve velileri okul önünde toplanarak eğitimlerine başladılar. Okulun giriş kapısında öğrenci velisi Mehmet Arslan tahta başına geçerek eğitim verdi. İlk olarak tahtaya “ Okulumuzu İstiyoruz” yazan Mehmet Arslan öğrencilere bu yazıyı ilk olarak hece hece okuttu ve daha sonra hep bir ağızdan okumasını istedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!