Advert
Advert
Advert

Mahalle ortasından geçen tren yolu tehlike saçıyor

Van'ın Seyran Tepe Mahallesi'nden geçen TCDD'ye ait tren yolu şimdiye kadar birçok kazaya ve can kaybına neden olurken vatandaşlar bir tedbir alınmasını istiyor.

Mahalle ortasından geçen tren yolu tehlike saçıyor
Mahalle ortasından geçen tren yolu tehlike saçıyor

Van’da Devlet Demir Yollarına (TCDD) ait tren raylarının geçtiği birçok yerleşim yerinde etrafında herhangi bir bariyer ve tel örgü korumasının bulunmaması şimdiye kadar birçok kazaya ve insanların ölümüne neden oldu.

Seyrantepe Mahallesi’nden geçen tren yolu da şimdiye kadar birçok can kaybına sebep olurken, büyük oranda maddi zarara da neden oldu. Buna rağmen şimdiye kadar herhangi bir önlem alınmaması ise mahalle sakinlerinin tepkisini çekti. Vatandaşlar, “Buradan geçen tren yolu bizim için çok büyük bir tehlike oluşturuyor. Yetkililer tarafından bir an önce tren yolunun etrafına tel örgü yaptırılmasını istiyoruz”diye belirttiler.

Rayların bulunduğu hemzemin geçitlerden geçen yolların çoğunda trafik ışığı ve uyarı sinyalizasyonu bulunmadığını belirten vatandaşlar,  “Rayların etrafında hiç bir tel örgü ve çit yok. Ayrıca hiçbir yerde önlem ve koruma tedbiri alınmamış. Çocuklarımız her gün bu rayların üzerinde oynuyorlar, Allah korusun her an ölümlü bir kaza olabilir. Neredeyse her yıl burada kazalar meydana geliyor ve insanlar ölüyor. Burada bir önlemin alınması için daha ne kadar insan ölmeli.”ifadelerini kullandılar. (Sedat Karatay- İLKHA)
 


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler