Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Maden'in geleceği ile oynanıyor

Maden'in geleceği ile oynanıyor

Elazığ'ın Maden ilçesinde bulunan bakır fabrikasının, hafriyatlarını bakır cevherlerinin bulunduğu bölgeye dökmesine tepki gösteren halk, ilçenin geleceği ile oynandığını savundu.

Giriş Tarihi: 19 Ekim 2015 Pazartesi 17:08
Maden'in geleceği ile oynanıyor

Elazığ’ın Maden ilçesinde bulunan bakır fabrikasının, hafriyatlarını bakır cevherlerinin bulunduğu bölgeye dökmesine tepki gösteren halk, ilçenin geleceği olan bakır cevherlerinin üzerinin hafriyat ile kapatıldığını belirtti.

İlçenin ileri gelenlerinden Zülküf Yağşan, “Fabrika ETİBANK’ın elinde iken çıkan hafriyat 2-3 kilometre uzakta işletmenin dışına döküyordu. Şimdi bu faydalıydı. Çünkü hafriyatların döküldüğü yerde cevher derinde olduğundan dolayı sorun yoktu. Fakat Yıldız Holding şirketi fabrikayı aldıktan sonra hafriyatını fabrikanın eski yerine döküyor.” dedi.

“Maden’in etrafı bakır cevherleri doludur”

Hafriyatın döküldüğü bölgenin altının bakır cevheri ile dolu olduğunu dile getiren Yağşan, “Oranın altı cevher dolu ve bu cevherlerin üstü hafriyat ile kapatılıyor. Bugün o fabrikayı Yıldız Holding 49 yıllığına almış, kıyamete kadar onun değil. Yarın öbür gün o hafriyatın altındaki cevheri çıkarabilmek için ayrı bir masraf çıkacak. Hafriyat fabrikanın doğu tarafında geçmişte dökülen hafriyat alanına dökülmelidir. Burada Maden’in geleceği etkileniyor. Maden’in etrafı bakır cevherleri doludur. Şimdi bu cevherlerin üstü hafriyat ile kapatılıyor.” ifadelerini kullandı.

Son olarak yetkilileri göreve davet eden Yağşan, ilçenin geleceğine dair proje üretilmediğini belirtti.   (M.Hüseyin Temel - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da iki katlı ev çöktü, 1 kişi yaralandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com