Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem MADDE BAĞIMLISI GENÇLER PROJE İLE KURTULDULAR

MADDE BAĞIMLISI GENÇLER PROJE İLE KURTULDULAR

Akçakale Kaymakamlığı ve Şanlıurfa İş-Kur Müdürlüğü, Madde Bağımlısı Gençlere Yönelik Ortaklaşa Gerçekleştirilen Proje Bitirildi.

Giriş Tarihi: 9 Ekim 2015 Cuma 01:10
MADDE BAĞIMLISI GENÇLER PROJE İLE KURTULDULAR


Akçakale Kaymakamlığının başlatmış olduğu ve Şanlıurfa İş-Kur Müdürlüğünün de desteklediği proje madde bağımlısı gençlerin rehabilite edilmesi ve hayata kazandırılma projesi başarıyla bitti.

26 Ocak 2015 tarihinde başlayan bu proje ile yaklaşık 30 genç kötü alışkanlıklardan kurtulması ve meslek edindireme kurslarıyla birlikte çalışmanın para kazanmanın bilincine vardırılması sağlanmaktadır.
Bu projede bir Emniyet görevlisi, Din görevlisi, Sağlık görevlisi, Sosyal Yardımlaşma görevlisi, Spor ve Eğitimci görevlisi İlçe Tarım ve Gıda Hayvancılık olmak üzere toplam altı personel görevlendirilmiştir.
Akçakale Kaymakamlığı tarafından Gençlik Hizmetleri ve Spor salonunda yapılan tören ile gençlere sertifikaları ilçe Kaymakamı Eyüp FIRAT tarafından verildi.
Akçakale Kaymakamı Eyüp FIRAT; “ Özellikle madde bağımlılarına yönelik mesleki kurslar vererek onları topluma kazandırmaya çalıştık. Eğitimleri süresince onlara ücret ödedik. Proje son derece önemli bir proje diyen Kaymakam FIRAT, Bu gençleri Akçakale ye kazandırmak son derece önemliydi. Bu kazandırılan proje sadece Şanlıurfa da değil Türkiye de bir ilk olma özelliği taşımaktadır.

Kaymakam FIRAT; İnşallah benzer projelerle Akçakale de bu illete kapılan tüm gençlerimizi kurtarmak için seferber olacağız. Dedi.

Daha sonra İlçe Kaymakamı Eyüp FIRAT tarafından madde bağımlılarını hayata kazandırma projesinde görev alan personele başarı belgesi verildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Evlilik programlarındaki rezalet gündemden düşmüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com