Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Madde bağımlısı gençler hayata kazandırılacak

Madde bağımlısı gençler hayata kazandırılacak

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile İŞKUR arasında "Bağımsız Doğa Projesi" protokolü imzalandı.

Giriş Tarihi: 4 Kasım 2014 Salı 11:12
Madde bağımlısı gençler hayata kazandırılacak

 Madde bağımlısı gençleri, hem hayata kazandıracak hem de meslek sahibi yapacak “Bağımsız Doğa Projesi”ni hayata geçirmek adına Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve İŞKUR İl Müdürü Siraç Ekin arasında, “Bağımsız Doğa Projesi” protokolü imzalandı.

Sanayisinin hızla büyümesi ve çeşitli nedenlerle Güneydoğu’nun en çok göç alan kenti Gaziantep’te, madde bağımlısı gençlerin hayata kazandırılması için “Bağımsız Doğa Projesi” hayata geçirilecek.

Bölgenin en büyük AMATEM merkezi ile birçok genci hayata kazandıran Oya Bahadır Yüksel Gençlik Merkezi’nin kentte bulunduğunu vurgulayan Şahin, “Bizim burada gördüğümüz en temel durumlardan bir tanesi çocuklarımızın gerçekten topluma kazandırılması için iş sahibi olmaları, eğitimlerinin tamamlamaları gerekiyor. Bir taraftan eğitimle ilgili okulları yarım kalmış çocuklarımızı Milli Eğitim Bakanlığımız ile tamamlatmaya çalışıyoruz. Diğer taraftan da bu çocuklarımızı iş sahibi yapmaya çalışıyoruz. Bugün özellikle hem onların rehabilitasyonunda çok büyük pozitif etkisi olan, toprakla uğraşma, seracılık nasıl ekilecek, nasıl biçilecek, neler yapılması gerekiyor bunun tüm bilimsel altyapısını mesleki altyapısını onlara vereceğimiz bir protokol hazırladık. Bu çocuklarımızı hem rehabilite edip hem bir iş sahibi yapacak, iktisatlaştıracak bir protokol hazırladık. Bundan sonraki süreçte zaten şuana kadar 150 çocuğumuzu bu şekilde iş sahibi yaptık topluma kazandırmıştık.” ifadelerini kullandı.

İŞKUR İl Müdürü Siraç Ekin de, proje hakkında bilgi vererek, Büyükşehir Belediyesi Park, Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı bünyesinde 15 kişinin kurs göreceği projenin protokolünü imzaladıklarını dile getirdi.

Konuşmaların ardından Başkan Şahin ve Ekin arasında protokol imzalandı.  (İbrahim Koçyiğit - İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da iki katlı ev çöktü, 1 kişi yaralandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com