Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "Madde bağımlılarının tedavi yöntemlerinde maneviyat esas alınmalıdır"

"Madde bağımlılarının tedavi yöntemlerinde maneviyat esas alınmalıdır"

Türkiye Yeşilay Cemiyeti, Şanlıurfa Şubesi III. Geleneksel İstişare toplantısı 2014 sonuç bildirgesi, yapılan basın açıklamasıyla kamuoyuyla paylaşıldı.

Giriş Tarihi: 23 Ekim 2014 Perşembe 20:28

 Türkiye Yeşilay Cemiyeti Şanlıurfa Şubesi III. Geleneksel İstişare toplantısı 2014 sonuç bildirgesini yapıtığı basın açıklamasıyla kamuoyuyla paylaştı. Programa Şanlıurfa Valisinin, Eyyübiye, Haliliye ilçelerinin Belediye Başkanları, birçok daire amiri, STK Temsilcileri katıldı.

Madde bağımlılığı konusunun ne kadar ciddi olduğunun bir kez daha anlaşıldığını belirten Türkiye Yeşilay Cemiyeti Şanlıurfa Şubesi Başkanı Muharrem Çelik, gençlerin uyuşturucu bataklığına saplanmamaları için Yeşilay Cemiyeti olarak ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

“Madde bağımlılarının tedavi yöntemlerinde maneviyat esas alınmalıdır”


Madde bağımlılarının tedavi yöntemlerinde, Avrupa yöntemlerinin dışında milli ve manevi esasların öne çıkartılarak geleneksel ve kültürel yapı göz önünde bulundurularak madde bağımlılığının önüne geçilebileceğini ifade eden Çelik, “Bu gençlerimize ilaç tedavisinden çok Allah’ın varlığı ve birliği, kudreti, İslam’ın güzelliğini aşılayarak onları uyuşturucu bataklığından kurtara biliriz. İmanlı bir gençlik yetiştirmek zorundayız” şeklinde konuştu.

“Madde bağımlılığı ailenin ilgisizliği neticesinde ortaya çıkıyor”


Yapılan toplantı sonucunda madde bağımlılığının aktüel ve ciddi bir tehlike olduğu,  bağımlılık konusunda çalışmak için toplumsal işbirliği gerekliliği kararı alındığını dile getiren Çelik, “Madde bağımlılığının ailenin ilgisizliği neticesi olarak ortaya çıktığı, bunun için de aile bilgilendirme çalışmalarının yapılması kararı alındı. Madde bağımlılığı konusunda çeşitli kurumların yaptıkları somut çalışmalar katılımcılar ile paylaşıldı.” dedi.

İnternet kafelerdeki tehlikeye de değinen Çelik “Yapılan toplantı sonucunda önleyici hizmetler kapsamında teknolojik bağımlılık kaynaklı tüm bağımlılıkların önüne geçilmesi için internetin ve internet kefelerin takibe alınması karara bağlanmadı. Bu geç kalınmış olsa da internet kafe ve benzeri yerlerin titizlikle denetlenmesi gereklidir.” dedi.  (Sedat Kuşulay-İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da silahlı kavga:3 ölü, 4 yaralı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com