Advert
Advert
Advert

Maaş için boşananlar yandı

SGK Şanlıurfa İl Müdürlüğü, yetim maaşı alabilmek için eşlerinden anlaşmalı olarak boşanan 50 kişinin aylıklarını iptal etti.

Maaş için boşananlar yandı
Maaş için boşananlar yandı
Vefat eden anne ya da babasının emekli maaşını alabilmek için eşiyle anlaşmalı boşanıp birlikte yaşamaya devam eden eşlere yönelik sıkı denetimler, netice vermeye başladı. Başlatılan denetimler ve yapılan 206 ihbarların değerlendirilmesi sonucu babasının emekli maaşından alabilmek için eşiyle anlaşmalı boşanan kadınlardan 50’nin maaşı kesildi.

 

SGK Şanlıurfa İl Müdürü Nurettin Nacar, yaptığı açıklamada, ölen anne babalarından yetim aylığı bağlanması amacıyla anlaşmalı olarak boşanan çiftlere yönelik denetimlerin sıkı biçimde sürdürüldüğünü söyledi.

 

Devletten haksız kazanç sağlanmasının önüne geçmeye çalıştıklarını anlatan Nacar, yetim maaşı alabilmek için boşananlara yönelik denetimleri 2009 yılında başlattıklarını belirterek, şunları söyledi:

 

''Bugüne kadar gelen 206 ihbarı değerlendiren ekibimiz çiftlerin durumlarını yerinde inceledi. Çiftlerden 50’sinin ölen anne babalarından yetim aylığı alabilmek için boşanıp aynı evde yaşamaya devam ettikleri tespit edildi. 50 kişinin aylıkları kesildi.” Yetim maaşı almak için boşanmanın ''devleti dolandırmak'' olduğunu belirten Nacar, bu yola başvurulmaması konusunda çiftleri uyardı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu