Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset M. Ali Şahin: Anayasa teklifini özlemle bekliyorum

M. Ali Şahin: Anayasa teklifini özlemle bekliyorum

Giriş Tarihi: 1 Mart 2010 Pazartesi 14:27
M. Ali Şahin: Anayasa teklifini özlemle bekliyorum

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Meclis Başkanı olarak Türk demokrasisini daha da geliştirecek bir Anayasa değişikliği teklifinin Başkanlığa verilmesini özlemle beklediğini söyledi.
TBMM Başkanı Şahin, 14. Dönem Tokat Milletvekili İsmet Hilmi Balcı için Meclis'te düzenlenen cenaze törenine katıldı. Törenin sonunda gazetecilerin sorularını cevaplayan Şahin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Anayasa değişikliği paketinin Mart sonunda Meclis'e geleceği yönündeki açıklamasının hatırlatılması üzerine, "Türk demokrasisini daha da geliştirecek ve halkımızın ekonomik, sosyal katkılar sağlayacak her teşebbüsten büyük memnuniyet duyarım. Düşünülen Anayasa değişikliği bunları sağlayacaksa, ki
sağlayacağını umut ediyorum, tabii ben de Meclis Başkanı olarak böyle bir teklifin Başkanlığımıza verilmesini özlemle bekliyorum" şeklinde konuştu.
Referandum sandığının Ağustos ya da Eylül ayında halkın konulabileceği yönündeki değerlendirmelerin hatırlatılması üzerine Şahin, şu anda henüz Meclis Başkanlığı'na bu konuda verilmiş bir teklif olmadığını belirtti. Şahin, "Bu gelir, tabii ona Genel Kurul karar verecektir. Komisyonlarda görüşülecek, Genel Kurul'dan geçecek. Nasıl sonuçlanacak? Meclis'ten acaba referandumlu mu geçecek, referandumsuz mu geçecek, bütün bunları gördükten sonra bunları değerlendirmek daha sağlıklı olur?" şeklinde konuştu.
'Muhalefet, bu Meclis yapısıyla Anayasa değişikliği yapılamayacağını söylüyor? Bu muhalefete rağmen bir Anayasa değişikliği öngörüyor musunuz?' sorusuna ise Şahin şu karşılığı verdi:
"Bu Meclis, milletimizin iradesiyle oluşmuş bir Meclis'tir. Meşru bir Meclis'tir. Anayasa ve içtüzükte varolan tüm yetkileri kullanmaya müstahak bir Meclis'tir. Bu Meclis'in üyesi arkadaşlarımızın her birinin, iktidar olsun, muhalefet olsun, bu doğrultuda düşündükleri kanaatindeyim. O nedenle o tür değerlendirmelere cevap vermeye ihtiyaç duymuyorum."

İHA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Ak Partili Gençlerden Vali Tuna’ya Ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com