Advert
Advert
Advert

LYS başvuruları başlıyor

ÖSYM tarafından Haziran ayında yapılacak Lisans Yerleştirme Sınavları'na (LYS) başvuruları 21-30 Nisan 2014 tarihleri arasında alınacak.

LYS başvuruları başlıyor
LYS başvuruları başlıyor

LYS başvuruları bugün başlıyor. Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nda (YGS) 180 ve daha fazla alan adaylar, isterlerse Lisans Yerleştirme Sınavlarına (LYS) başvuru yapabilecek.

LYS'lere girme hakkı kazanan adaylardan, LYS'lere başvuru yapmak isteyenlerin, 21-30 Nisan 2014 tarihleri arasında başvurularını yapmaları gerekiyor. Başvuru süresinin uzatılmayacağı belirtildi.

LYS başvuruları internet aracılığıyla bireysel olarak ya da herhangi bir Başvuru Merkezi aracılığıyla yapılabilecek. Başvurusunu Başvuru Merkezi aracılığıyla yapan adaylar Başvuru Hizmeti Ücreti ödemek zorunda kalacak.

LYS’lere katılma hakkı elde eden adaylar, 5 LYS’den, hesaplanmasını istedikleri LYS puanına uygun istedikleri sınava katılabilecekler.

LYS'ler 81 il merkezi ve Lefkoşa'da yapılacak ve adaylar girmek istedikleri LYS'lerin hepsine aynı merkezde girecekler.

Başvurusunu internet üzerinden bireysel olarak yapacak adayların, "Başvurunuz sistem tarafından başarıyla kabul edilmiştir" uyarısına mutlaka dikkat etmeleri ve yazıcıdan çıktı almaları yararlarına olacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu