Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Lösemililer AK Parti önünde Sağlık Bakanına seslendiler VİDEO

Lösemililer AK Parti önünde Sağlık Bakanına seslendiler VİDEO

Löselim ve Talasemi hasta yakınları; “Sağlık Bakanlığı hastalarımızı ölüme terk etti. Doktorlar Hipokrat yeminine sadık kalarak din, milliyet, cinsiyet, ırk ayırımı yapmadan doktorluklarını yapsınlar” dedi.

Giriş Tarihi: 20 Haziran 2013 Perşembe 12:51
Lösemililer AK Parti önünde Sağlık Bakanına seslendiler VİDEO

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı önünde basın açıklaması yapan hasta yakınları adına konuşan M. Enes Bakırcı; “Takriben 16 yıldan beri lösemi ve talasemi hasta çocukları tedavi eden Harran Üniversitesi Çocuk Hematoloji servisi maalesef 30 Nisan 2013 tarihinde mevcut doktorun gitmesi, yerine yeninin atanmamasından dolayı kapalı bulunuyor. 1 Mayıs 2013 tarihinden itibaren çevre illere tedaviye giden hasta sayısı 60-70 arasındadır. Geriye kalan yaklaşık 200 hasta ise maddi imkansızlıklar dolayısıyla tedaviye gidemiyorlar.

Sağlık Bakanlığı böylesine ciddi bir olayda harekete geçmeyecek de ne zaman harekete geçecek. Hastalarımız öldükten sonra mı harekete geçecek. Bize bekleyin diyorlar. Biz bekleriz de hastalar bekleyemez” dedi.

Acilen 2 doktor istediklerini belirten hasta yakını Bakırcı; “İlimizde 2 hematoloji doktorunun göreve başlamasını istiyoruz. Doktorlar Hipokrat yeminine sadık kalarak din, milliyet, cinsiyet, ırk ayırımı yapmadan çalışacaklarını yemin ederler. Bu durumda takdiri kamuoyuna bırakıyoruz” dedi.

Küçük hasta Merve Safa Kurt ise; "İyilşemek istiyorum" dedi.

Grup daha sonra sessizce dağıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Mehmet Akif İnan Devlet hastanesinin oto park sorunu çözülüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com