Advert
Advert
Advert

Lösemili çocuklardan İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ziyaret

Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik'i ziyaret eden LÖSEV Batman Temsilcisi Abdurrahman Kandemir, amaçlarının toplumun dikkatini Lösemili çocuklara çekmek olduğunu söyledi.

Lösemili çocuklardan İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ziyaret
Lösemili çocuklardan İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ziyaret

 Lösemili Çocuklar Haftası münasebetiyle Lösemili çocuklar ve Batman LÖSEV komitesi, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik’i ziyaret etti.

Her yıl Kasım ayının ilk haftasında kutlanan Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle, ziyarete gelen Lösemili çocukları makamında konuk eden Çelik, bir süre çocuklarla ve Batman LÖSEV komitesi üyeleriyle sohbet etti.

LÖSEV’in Batman’daki faaliyetleri hakkında bilgi veren LÖSEV Batman Temsilcisi Abdurrahman Kandemir, “Ülkemizde lösemili çocuklar için biri uluslararası, biri de Kasım ayının ilk haftasında kutlanan iki Lösemili Çocuklar Haftası bulunmakta. Bu haftalarda yapılan etkinliklerle toplumun dikkatini lösemili çocuklara çekmek ve toplumu korunma konusunda bilinçlendirmektir.”diye konuştu.

Yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Milli Eğitim Müdürü Çelik, “Lösemili çocuklarımız hepimizin emanetidir. Bir amaç ve hedef uğruna bir araya gelmiş olmanız, güzel bir dayanışma örneğidir. Aynı zamanda bu dayanışmanız toplumda duyarlılık oluşturuyor. Milli Eğitim olarak her zaman sizin yanınızdayız. Lösemi hakkında bilinçli bir neslin oluşması için, okul öncesi ve ilkokullarımızda eğitici çalışmalarımız olacak.”dedi.

Çelik ziyaretin sonunda lösemili çocuklara çeşitli hediyeler verdi. (M.Fatih Akgül-İLKHA)
 


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler