Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Lokantalardaki gıdalar daha hijyen olacak

Lokantalardaki gıdalar daha hijyen olacak

Şanlıurfa Tarım İl Müdürlüğü tarafından gıda üreticileri, lokantacılar, fırıncılar, tatlıcılar ve kantin işletmecilerine gıda güvenliği ve hijyen eğitimi verildi.

Giriş Tarihi: 29 Ağustos 2012 Çarşamba 13:11
Lokantalardaki gıdalar daha hijyen olacak

Yeşildirek'te bulunan İl Müdürlüğü Konferans salonunda verilen eğitim seminerine iki gün boyunca yoğun katılım oldu. Selçuk Üniversitesi Çumra Meslek Yüksekokulu'ndan Yrd.Doç.Dr. Meryem Kara ve Dr. Saliha Dinç'in konuşmacı olarak katıldığı kısa adı Saf-Rest olan "Restoran ve okul kantinlerinde gıda güvenliği farkındalığı" isimli proje dahilinde katılımcılara hijyen konusunda eğitim verildi.


Konu ile ilgili bilgi veren Yrd.Doç.Dr. Meryem Kara; "Amacımız halkımıza hizmet veren restoran, gıda üreticileri ve özellikle çocuklarımıza hizmet veren okul kantinlerindeki çalışanları, Avrupa Birliği ve ulusal yasaların gerektirdiği gıda güvenliği ve hijyeni konularında bilgilendirerek çalışanlarda gıda güvenliği farkındalığı yaratmaktır" dedi.


Türkiye genelinde bazı kamu kurum ve kuruluşlarla beraber ortaklaşa yerinde ve uzaktan eğitim verdiklerini söyleyen Kara; katılımcılara, 2 yıl sürecek olan projemizle ilgili tüm gelişmeleri www.saferest.org isimli web sayfamızdan takip edebilir, öneri ve düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz, dedi.


Eğitim seminerine ev sahipliği yapan Şanlıurfa Tarım İl Müdürlüğü'nden Gıda Kontrol Şube Müdürü Ahmet Yeşilnacar ise gazetemize yaptığı açıklamada, Tarım İl Müdürlüğü olarak esnafın eğitimine ve bilinçlendirilmesine büyük önem verdiklerini belirtti. Yeşilnacar; Urfa esnafının yoğun katılımdan dolayı memnun olduklarını, bu tür eğitim seminerleri ile bilinçlenen ilgili esnafın, gıda güvenliği ve hijyen hususunda  daha dikkatli davranacağını belirtti.


Eğitim seminerine 2 gün boyunca katılan esnaf ise, eğitim semineri için emeği geçenlere teşekkür etti. Bu tür etkinliklerin kendilerine büyük fayda sağladığını ve tekrarı halinde memnuniyetle katılacaklarını ifade ettiler. 2 Gün boyunca devam eden eğitim semineri, katılımcılara sertifika verilmesinin ardından sona erdi.

İsa Polat / Gap Gundemi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da vicdansızlığın böylesi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com