Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Localar Garihi paylaşamıyor!

Localar Garihi paylaşamıyor!

Giriş Tarihi: 9 Kasım 2010 Salı 11:14
Localar Garihi paylaşamıyor!

Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası ile Özgür Masonlar Büyük Locası, 2001 yılında öldürülen işadamı Üzeyir Garihin “kendilerine bağlı mason olduğunu” öne sürerek, internet siteleri üzerinden kıyasıya bir mücadeleye başladılar.

ALİ EYVAZIN HABERİ...

Türkiyedeki birbirine rakip iki mason locası, 2001 yılında öldürülen işadamı Üzeyir Garihin “kendilerine bağlı mason olduğunu” öne sürerek, internet siteleri üzerinden kıyasıya bir mücadeleye başladılar. Birbirini gerçek mason kabul etmeyen bu iki loca da, Garihin kendilerine üye olduğunu belirterek, rakip locanın Garihten “kardeşimiz” diye bahsetmesini istemiyor. Oysa Garih öldürüldüğünde iki mason locası da sessizliğe gömülmüş ve Garihin mason olduğunu ancak ortağı İshak Alaton açıklamıştı. Alatonun bu ifşaatı üzerine cinayeti soruşturan Savcılık her iki Locaya da baskın düzenleterek, loca yetkililerinin bilgisine başvurmuştu.

KAVGA SANAL ALEME TAŞTI  
Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locasının masonlar.org sitesi ile Özgür Masonlar Büyük Locasının mason-mahfili.org.tr sitesinden, 25 Ağustos 2001de öldürülen Yahudi işadamı Üzeyir Garihin kendilerine bağlı olduğu konusunda açıklamalar geliyor. Garihin iki locaya da kayıtlı olabileceği ve “dul kadının kesesine” fark gözetmeden maddi yardımda bulunduğu iddiası ise her iki loca tarafından da reddediliyor.  

BU KAVGA GARİH HAYATTAYKEN Mİ BAŞLADI?
İki Loca arasındaki bu kavganın Üzeyir Garih hayatta iken de yapılıp yapılmadığı ise bilinmiyor. Bu konu aydınlatıldığında Garih cinayetinin sis perdesinin büyük oranda aralanabileceğine dikkat çekiliyor. 

“BİZLER KARDEŞLERİMİZE YARDIM İÇİN VARIZ, ONLARI ÖLDÜRMEK İÇİN DEĞİL”
Garih öldürüldüğünde, “Üzeyir Garih cinayetinin masonlarca işlendiği, Garihin öldükten sonraki halinin gizlendiği, sol dizi ve gözünün parçalanmış olduğu, bu öldürme yönteminin ise sadece büyük sorunlar çıkartan masonlara kendi kardeşlerince uygulanan bir infaz biçimi olduğu” iddialarına, Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası, cinayetten ancak 7 yıl sonra şu açıklama ile cevap vermişti: “Masonlara ‘Üzeyir Garihi siz mi öldürdünüz? sorusunu sormak gereksiz ve yanlıştır. Üzeyir Kardeşimizin vefatı bizleri derinden üzmüştür. Katili bulunmuş ve kanun önüne çıkartılmıştır. Bizler Kardeşlerimize yardım etmek ve destek olmak için çabalarız.”  

***

TAHKİKAT DOSYASINDA OLMAYAN EVRAKLAR ERGENEKONDAN ÇIKTI
Savcı Zekeriya Özün hazırladığı 2 bin 455 sayfalık Ergenekon iddianamesinde, tutuklu sanıklardan İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Doçent Ümit Sayının evinde yapılan aramalarda, işadamı Üzeyir Garihin öldürülmesiyle ilgili hazırlanan tahkikat evrakları ele geçirilmişti. Bu evraklardan bazılarının, tahkikat dosyasında olmadığı ve asıllarının Sayının evinde bulunduğu iddia edilerek, şöyle deniliyordu: “Üzeyir Garihin öldürülmesi ile ilgili hazırlanan tahkikat evraklarından oluşan doküman, içerisinde çeşitli konular hakkında el yazısı ile yazılmış notlar, çeşitli konular ile ilgili yazılmış resmi yazılar, çeşitli isim ve telefon numaraları, İşadamı Üzeyir Garihin öldürülmesi ile alakalı hazırlanan tahkikat evrakları (Üst yazı, Ekspertiz Raporları, Adli Tıp Kurumunun Yazıları, Kriminal Raporlar vb.) Asayiş Şube Müdürlüğü ile yapılan yazışmada Üzeyir Garihin öldürülmesi ile ilgili hazırlanan ve gönderilen 63 adet tahkikat evrağından 118-140 ve 154 numaralı dokümanların tahkikat dosyasında olmadığı, 29-31-33-35-37-39-1 numaralı dokümanların asılları ile aynı, diğer 53 adet dokümanın dosyasında bulanan fotokopileri ile aynı olduğu bildirilmiştir.” Bu evrakların, Üzeyir Garihin dizi ve gözü özellikle tahrip edilerek öldürüldüğü, bu öldürme biçiminin “masonik usulle infaz” anlamına geldiği ve bu yöndeki iddiaları haklı çıkartacak nitelikte olduğu öne sürülüyor.

YANİ AKİT

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com