Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Listelerini veremeyenler oy kullanamayacaklar

Listelerini veremeyenler oy kullanamayacaklar

AK Parti'nin bu seçimde ilk kez hayata geçireceğin bir uygulama olan milletvekillerini belirleme listeslerin için Şanlıurfa Sivil Toplum Kuruluşları oy kullanmak için yönetim listelerini teslim etmelerini konusunda uyardı.

Giriş Tarihi: 22 Mart 2015 Pazar 18:48
Listelerini veremeyenler oy kullanamayacaklar

oy kullanmak isteyen tüm STK başkanlarına yapılan çağrıda  sivil toplum kuruluşlarının yönetim kurulu üyeleri 24 Mart 2015 Salı günü yapılacak olan temayülde saat 09:00’dan 17:00’ye kadar oy kullanabilmeleri için listelerini teslim etmeleri çağrısı yapıldı.

İŞTE O AÇIKLAMA;

Sivil Toplum Kuruluşları temayül yoklamasında oy kullanacak hazirun listesini sivil toplum ile birlikte oluşturuyoruz.
7 Haziran 2015 milletvekili genel seçimlerinde AK PARTİ tarafından aday gösterilecek milletvekili adayları için sivil toplum kuruluşlarımızın görüşlerinin alınması amacıyla yapılacak STK temayül yoklamasında oy kullanacak STK temsilcileri listesini sivil toplum kuruluşlarımızın bizzat kendileri ile birlikte belirliyoruz. Temayülde oy kullanacak yönetim kurulu asil üyelerinin isimlerini içeren genel kurul toplantı tutanağını veya bunu içeren resmi belgeleri23 Mart 2015 Pazartesi akşamı saat 18:00’e kadar AK PARTİ il başkanlığına teslim etmelerini bekliyoruz. Pazartesi günü akşamına kadar belgelerini il başkanlığına teslim etmiş olan sivil toplum kuruluşlarının yönetim kurulu üyeleri 24 Mart 2015 Salı günü yapılacak olan temayülde saat 09:00’dan 17:00’ye kadar oy kullanabileceklerdir.

STK temayülünde sivil toplum kuruluşlarının, sadece yönetim kurulu asil üyeleri oy kullanacaktır.  Bir üye, milletvekili adayı olarak en fazla 12 kişi yazabilecektir. İsteyen üye, milletvekili adayı olarak daha az sayıda kişinin ismini yazabilir. Oy kullanacak sivil toplum temsilcilerine teşkilat temayül yoklamasındaki gibi hazır aday adayı listesi şeklinde çarşaf liste verilmeyecektir. Oy verilebilecek isimler teşkilat temayül yoklamasındaki aday adayları listesi ile sınırlı değildir. Sivil toplum temsilcilerimiz hali hazırda seçilmiş milletvekillerimiz gibi teşkilat temayülüne tabi olmayan milletvekili aday adaylarına da oy verebileceklerdir. Sivil toplum temsilcilerininAK PARTİ ’ye milletvekili adayı olarak önermek istedikleri isimleri serbestçe yazabilmeleri için oy pusulası olarak en fazla 12 kişinin yazılabileceği 12 haneli boş satırlardan oluşan boş bir tablo verilecektir.

Temayül sonrası kullanılan oy pusulaları Şanlıurfa’da tasnif edilmeyecektir. Oy sayım ve tasnif işlemleri AK PARTİ Genel Merkezinde yapılacak ve Genel Merkez yetkili kurulları tarafından değerlendirilecektir.

STK temayül yoklaması oy kullanma işlemi 24 Mart 2015 Salı günü  GAP ARENA  spor tesisleri içerisindeki Şanlıurfa Kapalı Spor Salonunda yapılacaktır.

Kamuoyuna ve sivil toplum kuruluşlarımıza saygıyla duyrulur.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

CHP'li Murat Yazar'dan Urfa'ya cihaz alın çağrısı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com