Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Liseli öğrenciler siyerde yarışacak

Liseli öğrenciler siyerde yarışacak

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) 'Liseli Gençler Efendimizin İzinde' sloganıyla liseler arası siyer yarışması düzenliyor.

Giriş Tarihi: 13 Kasım 2014 Perşembe 13:47
Liseli öğrenciler siyerde yarışacak

Anadolu Gençlik Derneği Gaziantep Şubesi konferans salonunda yarışmayla ilgili açıklama yapan AGD Gaziantep Şubesi Liseler Komisyonu Başkanı İsa İslam, yarışmadaki amaçlarının öğrencilerin Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v) hayatı hakkında daha hassas, daha ayrıntılı bilgi edinmelerini sağlamak ve örnek bir nesil yetiştirmek olduğunu söyledi.

Yarışmanın bütün lise öğrencilerini kapsadığını ifade eden İslam, “Anadolu Gençlik Derneği Gaziantep Şubesi olarak; üniversite, lise kız erkek öğrencilerimize yönelik yurtlarımızla, İmam hatip lisesi öğrencilerimize yönelik medresemizle ve okul öncesi çocuklarımıza yönelik kreşimizle faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bu güne kadar birçok programı organize etmiş olduğumuz gibi bu günden sonrada gençlerimizin ahlaki yoksunluklardan kurtarmak için birçok programı planlamış bulunmaktayız.” dedi.

Günümüzde gerek uyuşturucu, alkol, sigara, gerek dizilerle gençlerimizin ahlak ve maneviyatı tahrip edildiğini belirten İslam, “Ahlak ve maneviyattan yoksun bırakılmış gençler her gün daha fazla şiddet ve suçla gazetelerimizde, televizyonlarımızda haber olmaktadır. Bizler bu ifsad çalışmalarını, bu problemleri gençlerimize Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa'yı (sav) tanıtarak çözeceğimize inanıyoruz. Sevgililer sevgilisini (sav) kendisine model olarak kabul eden gençler, efendimizden öğrendikleri ahlak perspektifinde, ailelerine ve ülkelerine daha faydalı hale geleceklerdir. Sevgili Peygamberimizin hayatının daha iyi öğrenilmesine yapılabilecek bu katkı, bizim derneğimiz olarak en büyük bahtiyarlığımız olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Siyer-i Nebi yarışması yaparak, liseli gençlerin Hz Muhammed'in (sav) hayatını okumasına vesile olmak istediklerini dile getiren İslam, “Öğrencilerimize, MGV Yayınları tarafından yayımlanan Dr. Mehmet Sürmeli hocamızın “Gaye İnsan Hz. Muhammed (sas)” isimli kitabı hediye edilerek bu kitaptan 20 Aralık 2014 Cumartesi saat 11.00 da tüm Türkiye’de aynı saatte Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı okullarda sınav düzenlenecektir. Sınav sonucu 31 Aralık 2014 Çarşamba derneğimiz tarafından düzenlenecek olan Mekke’nin fethi programında açıklanacaktır. Sınav sonucu dereceye girecek il birincimize umre, hediyesi verilecektir.” şeklinde konuştu.

Yapacakları sınava başvuruların geçen yıldan farklı olarak www.efendimizinizinde.com web adresinden 08 Aralık 2014 tarihine kadar yapılıp sonrada dernek merkezinden kitapların temin edildiğini ifade eden İslam, “İnşallah Gaziantep ilimizden gençlerimizden oluşacak yüksek bir katılımla bu yarışmayı gerçekleştireceğiz.” dedi.   (İbrahim Koçyiğit - İLKHA)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Yüksek Seçim Kurulu gümrük kapıları listesini çıkardı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com