Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Liseli Gençler Efendimizin İzinde

Liseli Gençler Efendimizin İzinde

Anadolu Gençlik Derneği Diyarbakır Şubesi ?Liseli Gençler Efendimizin İzinde' adlı Siyer-i Nebi yarışması düzenledi.

Giriş Tarihi: 21 Aralık 2014 Pazar 12:00
Liseli Gençler Efendimizin İzinde

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından Türkiye genelinde organize edilen ‘Liseli Gençler Efendimizin İzinde’ adlı Siyer-İ Nebi yarışması Diyarbakır’da gerçekleştirildi.

Yapılan organizasyon hakkında bilgi veren AGD Diyarbakır Şubesi Başkanı Abdurrahman Ergin, amaçlarının Peygamber Efendimizin hayatını gençlere ulaştırmak olduğunu belirtti. Diyarbakır merkez ve tüm ilçelerindeki 2 binin üzerinde kayıt alındığını ifade eden Ergin, “Diyarbakır merkezde 4 okul ve ilçe de bulunan 4 okul olmak üzere toplamda 8 okulda sınav yapıldı. Günümüz şartlarında böyle bir çalışma yapmak zor. Ancak Efendimizin hayatı için ne kadar fedakârlık, çalışma yapsak yine de az gelir. Çünkü O âlemlere rahmet olarak gönderilmiştir” dedi.

“Kurtuluşun yolu, Kur’an-ı Kerim ve Efendimizin hayatıdır”

“Gençlerimize çok fazla olumsuz davranışlar aşılanıyor.”diyerek sözlerini sürdüren Ergin,  “Bizler de gençleri ifsada yönlendirmelerine karşı ıslaha sürükleme çabası içindeyiz. Gerçek manada barışı, huzuru, adaleti, iyilik ve güzelliği elde etmek istiyorsak bunun yolu Kur’an-ı Kerim ve Peygamber Efendimizin (sav) hayatıdır. Gençlerimiz maalesef büyük bir ahlaki ve manevi buhran içerisindeler. Bunu önlemenin yolu, Kur’an-ı Kerim’e bağlanmaktan ve Efendimizin hayatına bakmaktan geçiyor” ifadelerini kullandı.

Ergin yarışmada dereceye girenlere verilecek hediyeleri de şu şekilde açıkladı:

Birinciye: Umre ödülü

İkinciye: Bilgisayar

Üçüncüye: Cep telefonu (Ali Fidancı/İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

URFA İHH'DAN SURİYELİ KAYIP AİLELERİNE NAKDİ YARDIM

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com