Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Lise öğrencilerinden sokakta anket çalışması

Lise öğrencilerinden sokakta anket çalışması

Batman'da kendilerine verilen sosyoloji ödevi için sokak sokak gezerek anket çalışması yapan lise öğrencisi gençler, çevre konusunda çalışma yaptı.

Giriş Tarihi: 13 Kasım 2014 Perşembe 09:59
Lise öğrencilerinden sokakta anket çalışması

 Batman Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesinden 4 öğrenci, kendilerine verilen sosyoloji ödevi için anket çalışması yaptı. Kentin cadde ve sokaklarını günlerce gezen Enes Yıldız, Hasret Öztürk, Eyüp Taşkın ve Mehmet Esmer isimli öğrenciler, yüzlerce kişiyle röportaj ve anket çalışması yaptılar. Değişik meslek gruplarında anket ve araştırma yapan öğrenciler, okul idaresinden de tam not aldı.

Yüzlerce kişiyle yaptıkları çalışmanın verimli ve çevre bilinci için önemli bir adım olduğunu belirten sosyoloji öğretmeni Ertan Altun, bu tür anket ve araştırma ödevlerinin devam edeceğini söyledi.

Çalışma hakkında bilgi veren Altun, “Yapılan anket ve araştırma konusunda çevre kirliliği, teknolojik gelişmeler, çevre duyarlılığı, insanlığın çevreye olan duyarlılığı, kirlenen çevreyi temizleme duyarlılığı, çevre kirliliğinin önlenmesi, kirliliğin temel etkenleri, kirlilik çeşitleri ve belediye başkanı olunması halinde çevre kirliliği ile ilgili olarak neler yapılabileceği konularında yüzlerce vatandaşa 10 ayrı soru soruldu.”diye belirtti.

 

Yapılan anket ve araştırmada öğrencilerinin Batman halkının çevreye olan bilincinin düşük olduğu ve duyarlılık konusunda ciddi adımlar atılması gerektiği kanaatine vardığını belirten Altun, kamu kurum ve kuruluşların dışında sivil toplum kuruluşlarının üzerine düşeni yapmasın istedi.

Okul Müdürü İsmet Örüt ise, öğrencilerin bu tür çalışmaları yapmalarını önemsediklerini belirterek destek olmaya devam edeceklerini söyledi. (M.Fatih Akgül-İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HARRAN ÜNİVERSİTESİ’NDE ‘BAŞARININ YOLLARI’ SÖYLEŞİSİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com