Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Âlimlere hakaret eden başkana tepki

Âlimlere hakaret eden başkana tepki

Asımın Nesli Derneği, İslam alimlerine hakaret ettiği ileri sürülen MHP'li Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hüseyin Sözlü'ye tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 15 Eylül 2015 Salı 12:13
Âlimlere hakaret eden başkana tepki

Asımın Nesli Kültür ve Sanat Derneği, MHP'li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün İskilipli Atıf Hoca, Şeyh Said ve Seyyid Rıza’yı hedef alan hakaret içerikli sözlerini yazılı basın açıklamasıyla kınadı.

Sözlü'nün "Teröre Karşı Milli Birlik Yürüyüşü"nde sarf ettiği küfür ve hakaretlere binaen yapılan açıklamada, Büyükşehir Belediye Başkanı Sözlü tarafından 3 ayrı dini büyüğün özellikle seçilmiş olduğuna vurgu yapıldı.

Başkan Sözlü’nün birlik ve beraberlik temalı bir etkinlikte toplumun bütünlüğüne ve kardeşliğine zarar verecek açıklamalarda bulunmasının bilinçli yapıldığı belirten Asımın Nesli Derneği Başkanı Hacı Ali Doğan, “Seyyid Rıza üzerinden alevi vatandaşlarımız, İskilipli Atıf Hoca üzerinden dindar vatandaşlarımız, Şeyh Said üzerinden de hem dindar hem de Kürt kökenli vatandaşlarımız açıkça düşman ilan edildi.” ifadelerini kullandı.

Sözlü’nün adı geçen alimlerin şahs-ı manevilerinden ve milletten özür dilemesi gerektiğini belirten Doğan, “Dahası Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğunu işgal eden bu zatın çirkin sözlerini ‘Kem söz sahibine aittir’ atasözümüz bağlamında aynen iade ediyor ve şiddetle kınıyoruz. "  denildi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Yüksek Seçim Kurulu gümrük kapıları listesinden çıkard

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com