Advert
Advert
Advert

Âlimlere hakaret eden başkana tepki

Asımın Nesli Derneği, İslam alimlerine hakaret ettiği ileri sürülen MHP'li Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hüseyin Sözlü'ye tepki gösterdi.

Âlimlere hakaret eden başkana tepki
Âlimlere hakaret eden başkana tepki

Asımın Nesli Kültür ve Sanat Derneği, MHP'li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün İskilipli Atıf Hoca, Şeyh Said ve Seyyid Rıza’yı hedef alan hakaret içerikli sözlerini yazılı basın açıklamasıyla kınadı.

Sözlü'nün "Teröre Karşı Milli Birlik Yürüyüşü"nde sarf ettiği küfür ve hakaretlere binaen yapılan açıklamada, Büyükşehir Belediye Başkanı Sözlü tarafından 3 ayrı dini büyüğün özellikle seçilmiş olduğuna vurgu yapıldı.

Başkan Sözlü’nün birlik ve beraberlik temalı bir etkinlikte toplumun bütünlüğüne ve kardeşliğine zarar verecek açıklamalarda bulunmasının bilinçli yapıldığı belirten Asımın Nesli Derneği Başkanı Hacı Ali Doğan, “Seyyid Rıza üzerinden alevi vatandaşlarımız, İskilipli Atıf Hoca üzerinden dindar vatandaşlarımız, Şeyh Said üzerinden de hem dindar hem de Kürt kökenli vatandaşlarımız açıkça düşman ilan edildi.” ifadelerini kullandı.

Sözlü’nün adı geçen alimlerin şahs-ı manevilerinden ve milletten özür dilemesi gerektiğini belirten Doğan, “Dahası Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğunu işgal eden bu zatın çirkin sözlerini ‘Kem söz sahibine aittir’ atasözümüz bağlamında aynen iade ediyor ve şiddetle kınıyoruz. "  denildi.

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!