Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Tekno Bilim Libyadan LY Domainine Kesinti!

Libyadan LY Domainine Kesinti!

Giriş Tarihi: 6 Ekim 2010 Çarşamba 21:57
Libyadan LY Domainine Kesinti!
Afrikada bulunan Libya, sahibi olduğu .Ly alan adı uzantılarına sahip sitelerin önüne engel olmaya başladı! Popüler URL kısaltma servisi Bit.Lyye ne olacak?

Şu sıralar internet dünyası, Afrika ülkelerinden Libyanın beklenmeyen hareketiyle çalkalanıyor. Libyanın, internet üzerindeki alan adı uzatması olan .Ly, şu sıralar Libyanın ilgili sitesi Nic.Ly tarafından bir bir siliniyor. Bu sayede Ly alan adı uzantısına sahip sitelere de erişim sağlanamıyor.

 

Libya menşeili Nic.Ly, ilk olarak Vb.Lynin erişimini engelledi. Daha doğru bir deyişle, bu alan adını sildi. Porno içerikli siteler için URL kısaltma servisi olarak hizmet veren Vb.Ly, görüldüğü üzere Libya alan adı uzantısına sahipti. Libyalı yetkililer bu siteye daha fazla destekçi olmak istememiş olacak ki, sitenin alan adını sildi. 

 

Sitenin kurucuları, yaptıkları açıklamada Libyalı yetkililerden herhangi bir uyarı bile gelmedi diyerek tepkilerini dile getirdi. Bu sorgusuz sualsiz kapatmanın ardından, şimdi gözler dünyanın en popüler URL kısaltma servislerinden biri olan Bit.Lye çevrildi. Bit.Lynin de herhangi benzer bir sebepten kapatılıp kapatılmayacağı merak ediliyor.

:: Sizce Nic.Lynin yaptığı hareket doğru mu?

 

Yazan: Akhun Aktosun
SDN - http://shiftdelete.net/libyadan-ly-domainine-kesinti-24104.html

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com