Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Leylekler Bursa'yı mesken tuttu

Leylekler Bursa'yı mesken tuttu

Bursa Hayvanat Bahçesi'nde göçmen kuşlara gösterilen ilgi, mevsimlerin değişmesine rağmen hayvanların göçmesinin önüne geçti.

Giriş Tarihi: 13 Ekim 2015 Salı 20:20
Leylekler Bursa'yı mesken tuttu

Bursa Hayvanat Bahçesi’nde başta leylekler olmak üzere diğer göçmen kuşlara gösterilen ilgi, mevsimlerin değişmesine rağmen hayvanların göçmesinin önüne geçti.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa Hayvanat Bahçesi’nde uygulanan yöntemlerin Türkiye’ye örnek olduğunu ifade etti. Hayvanat bahçesinin ilave yatırımlarla her geçen gün gelişip güzelleştiğini, kapasite arttıkça hayvan sayısında da artış yaşandığını vurgulayan Altepe, onlardan birinin de göçmen kuşlar olduğunu belirtti.

Çeşitli nedenlerle yaralanıp Bursa’ya getirilen kuşların burada tedavisinin yapıldığını, başta leylekler olmak üzere doğan, şahin, atmaca, baykuş ve kuğu gibi kuş türlerinin yapılan müdahalelerle sağlıklarına kavuştuğunu söyleyen Altepe, “Burada tedavi sürecinden geçirilen kuşlarımız pek de dönmek istemiyorlar. Hem yaz hem de kış ortamında onlara yakın ilginin olması, göç etmelerinin önüne geçiyor. Bölgedeki leylekler gittiği halde bizim leyleklerimiz duruyor. Kışı da burada geçiriyorlar.” dedi. 

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com