Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Lafa geldi mi mangalda kül bırakmıyoruz!

Lafa geldi mi mangalda kül bırakmıyoruz!

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük; kısa adı ŞURKAV olan Şanlıurfa İli Kültür Eğitim Sanat ve Araştırma Vakfı tarafından düzenlenen Ulusal Beste Yarışmasının sonuçlarını kamuoyuyla paylaştı.

Giriş Tarihi: 13 Nisan 2016 Çarşamba 15:57
Lafa geldi mi mangalda kül bırakmıyoruz!

Şurkav Merkez Hizmet Binasında basın mensuplarına sonuçları açıklayan Vali İzzettin Küçük; 31 Mart’ta başvuruları sona eren yarışmaya 75 eserin katıldığını belirtti. Yarışmanın sonuçlarının yer aldığı kapalı zarfı basın mensuplarının önünde açan Vali İzzettin Küçük; düzenlenen yarışmada jüri tarafından birinciliğe layık görülen bir eser bulunmadığını, ikinciliğe Arif Çelik’in “Ne Şah Sevdadır Urfa”, üçüncülüğe ise Bakır Karadağlı’nın “Ceylan Gezer Bağında” adlı eserinin layık görüldüğünü belirtti.

Düzenlenen yarışma sonucunda dereceye giren eserlerin 14 Mayıs’ta İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Konferans Salonunda Devlet Türk Halk Müziği Korosu tarafından seslendirileceğini kaydeden Vali İzzettin küçük; eserlerin daha sonra tüm Türkiye ile paylaşılacağını dile getirdi.

Düzenlenen yarışmada aynı zamanda mansiyon ödülleri verildi. Buna göre mansiyon dalında; “Biz Kurtardık Bu Vatanı İşgalden” adlı eseriyle Mehmet Acet birinciliği, “Sebep Yok İnfiale Neyleyim Canane Bilmem Ki” adlı eseriyle İsmet Burkay ikinciliği, “Bu Dağın Adı Tek Tek” adlı eseriyle de M. Fuat Kürkçüoğlu üçüncülüğü elde etti.

Yarışmanın jürisini ise Türk Halk Müziğinin ve Türk Edebiyatının önemli isimlerinden; Abdullah Balak, Dr. Mehmet Özbek, Kubilay Dökmetaş, Prof. Dr. Yakup Çelik ve M. Mercan Özkan oluşturdu.

Haber: Mustafa Akkuş/ www.balikligol.com 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com