Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Kuyumcular Odası Başkanı Demirkol: Ekmeğimizle oynuyorlar!

Kuyumcular Odası Başkanı Demirkol: Ekmeğimizle oynuyorlar!

Şanlıurfa Kuyumcular Odası Başkanı İbrahim Halil Demirkol, Bankaların son günlerde açmış oldukları Altın Hesaplarının kuyumcuları olumsuz etkilediklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 11 Eylül 2012 Salı 15:35
Kuyumcular Odası Başkanı Demirkol: Ekmeğimizle oynuyorlar!

Demirkol; "Türkiye'de 80 bin tane kuyumcu esnafı bulunuyor. Bankaların asli görevi para dolaşımı sağlamak, kredi vermek, hesap açmaktır. Asırlardan beridir süre gelen kuyumculuk mesleği bu şekildeki uygulamalarla olumsuz etkileniyor. Bankalar ekmeğimizle oynuyorlar. Bu uygulamaların geri çekilmemesi durumunda bizlerde yaptırımda uygulayacağız. BDDK başkanıyla bir görüşümüz oldu. Olumlu görüşler aldık" dedi.


Bankaların kanundan doğan bir boşluktan yararlanarak bu özelliği kullandıklarını belirten Kuyumcular Odası Başkanı İbrahim Halil Demirkol; "Bizler bu meslekten ekmek kazanan insanlarız, yanımızda işçi çalıştırıyoruz. Bizler kolay kolay ekmeğimizi kimseye yedirmeyiz. Bu konudan dolayı elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz" dedi.


Divanyolu caddesinde kuyumcu esnaflığı yapan Nabi Dodanlı ise, "Bankaların bu işlere girmesi yanlış bir uygulamadır.52 Yıldır kuyumculuk mesleğiyle uğraşmaktayım. Kuyumcu esnafının işlerinin olumsuz olması birazda bankaların yapmış olduğu bu uygulamadan da kaynaklanıyor. Bizlerde ne yapacağımızı bilemiyoruz" şeklinde sitemde bulundu.


Ayrıca din adamları bankadan altın alım satımı yaparken faizli mi değil midir dikkat edilmesi gerektiğini belirttiler.

Murat Çiftçi / Gapgundemi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com